Karikatūrists Gatis Šļūka saņem prestižu apbalvojumu karikatūru izstādē Itālijā

0 Komentāru

“Gadījās tikt pie “World Humor Awards” jeb Pasaules Humora balvas izcilības balvas karikatūru izstādē Itālijā”. Tik pieticīgi savu sniegumu, saņemot prestižo apbalvojumu, sociālajā tīklā Twitter komentēja viens no pazīstāmākajiem Latvijas karikatūristiem Gatis Šļūka.

Karikatūrists Gatis Šļūka balvu saņēmis par karikatūru, kurā uzmanība pievērsta vides tēmai. Gatis norāda, ka pēdējo gadu laikā tieši vides tēma ir kļuvusi viņam tuva, sakot, ka politika reizēm nav tikai “melna vai balta” un var būt grūti izvēlēties, ko tieši attēlot.

Nereti ideju radīšana var būt visai sarežģīts process, un arī Gatis norāda, ka idejas mēdz parādīties negaidot, bet reizēm nākas pasēdēt un palauzīt galvu. Kad idejas ienāk prātā kādā pavisam negaidītā brīdī, karikatūrists ķer pēc mobilā telefona, lai pierakstītu ideju, jo vēlāk var gadīties, ka tā jau ir aizmirsta.

Vaicāts par karikatūras raksturu un to, vai tā kļuvusi pielaidīga vai gluži pretēji – asāka, Gatis norāda, pielaidīgāka tā nav un, viņaprāt, cilvēki visā pasaulē kļuvuši daudz jutīgāki pret dažādiem jautājumiem, kur ir viedokļu sadursme.

0 Komentāru