2 komentāri
Kargina un Krasovicka mēģinājums pārskatīt “Parex bankas” pārņemšanu izgāžas; tiesa prasību noraida
Foto: LETA

Augstākās tiesas Civillietu tiesu palāta šodien pasludināja spriedumu bijušo “Parex bankas” īpašnieku Valērija Kargina un Viktora Krasovicka prasībā pret valsti Finanšu ministrijas personā un AS “Reverta” par 2008. gadā slēgto ieguldījuma līgumu. TV3 Ziņu korespondents Jānis Eglītis no tiesas ziņo, ka prasība tika pilnībā noraidīta.

Kargins un Krasovickis bija lūguši tiesu atzīt par spēkā neesošu līgumu, ar kuru valsts savulaik par diviem latiem jeb 2,8 eiro pārņēma viņu īpašumā esošās bankas akcijas. Tāpat arī viņi lūdza atzīt par spēkā neesošu ieguldījuma līgumu, kas parakstīts 2008. gada 10. novembrī, un vienošanos par grozījumiem šajā līgumā, kuru parakstīja 2008. gada 2. decembrī un 3. decembrī.

Un par spēkā neesošām lūgts atzīt no ieguldījuma līguma izrietošās saistības – vairākus ķīlas līgumus. Augstākā tiesa gan bijušo baņķieru prasību noraidīja.

2014. gada sākumā Rīgas apgabaltiesa noraidīja šo prasību un no prasītājiem par labu “Revertai” lēma piedzīt advokātu izdevumus 21 882 eiro apmērā.

Foto no laika, kad valsts pārņēma “Parex bankas” kapitāldaļas

Reportāža no tiesas TV3 Ziņās plkst. 19.00!

TOP komentāri

 • Eduards
  +2 +2 0

  Eduards

  Dziļa Latgale. Aizauguši lauki, pussabrukušas mājas. Pie mājas uz
  soliņa sēž večiņa. Te pēkšņi pa dubļaino ceļu līgani piebrauc spīdošs Mercedes, no kura izkāpj žīds, šikā kostīmā, viss zeltā. Pieiet pie večiņas un saka:
  "Atceraties, 1941. gada, Jūs no vāciešiem izglābāt kādu mazu ebreju puiku pelēkā mētelītī?"
  Večiņa protams atceras, tai no prieka saskrien asaras acīs. Bet žīds turpina:
  "Tad lūk, esmu atbraucis pēc tā mētelīša...
 • guls

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl