Karavīri palīdz pārvietot gandrīz tonnu smagu darbagaldu

Komentāri

Bez spēcīgiem vīriem šeit neiztikt. Ar Latvijas armijas un ASV karavīru palīdzību uz jaunām mājām Svētā Lūkas atbalsta biedrībā tika nogādāts teju tonnu smags kokapstrādes darbagalds. Tas būs nepieciešams bijušo ieslodzīto apmācībai.

Nedaudz apsūbējis, ierūsējis, taču visādi citādi lietojams. Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma pagalmā jau ilgāku laiku, apsegts ar ūdensnecaurlaidīgu plēvi, atradās kokapstrādes galds. Skolai tas vairs nebija vajadzīgs, jo pāriets uz jaunākas paaudzes modeli. Savukārt, vecais atradis jaunu īpašnieku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai darbagaldu pārvietotu, un, vispirms jau izkustinātu no vietas, tika uzrunāti Nacionālie bruņotie spēki. Atbrauca ar ceļamkrānu, kravas auto un pāris vīriem. Atsaucās arī Latvijā dienošie ASV karavīri. Piedalīšanās šāda veida pasākumos notiek viņu brīvajā laikā un nav obligāta. Taču līdz šim vēl nav bijis neviens gadījums, kad viņi atteiktu.

Darbagaldu galamērķis ir šī ēka Rīgā, Bārdziņu ielā. Agrāk te atradās viena pilsētas nakts patversmēm. Jaunie saimnieku – Lūkas atbalsta biedrība ir pārliecināta, ka, apmācot bijušos ieslodzītos strādāt, tas palīdzēs viņiem atgriezties sabiedrībā.

Foto

Ik gadu Rīgā no ieslodzījuma vietām atbrīvojas ap 600 cilvēku. Biedrības vadītājs cer, ka nopietnu interesi izrādīs vismaz desmitā daļa no tiem. Katrs bijušais ieslodzītais, kas vēlēsies iesaistīties ir solis pretim tam, ka cietumā atgriezties viņš nevēlēsies.

Biedrības pārstāvjiem ir cerības, ka visai sliktā stāvoklī esošās telpas izdosies iekārtot aptuveni gada laikā. Salikt un ieregulēt teju tonnu smago darbagaldu solījušies galdnieki – tie, kas savulaik uz tā strādājuši skolā.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl