Karavīri no Latvijas šonedēļ piedalīsies starptautiskajās mācībās Igaunijā

0 Komentāru
Karavīri no Latvijas šonedēļ piedalīsies starptautiskajās mācībās Igaunijā

Šonedēļ Igaunijā Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona karavīri piedalīsies starptautiskajās militārajās mācībās “Kevadtorm 2021” jeb “Pavasara vētra”.

Mācības sākās 17. maijā, un tās turpināsies trīs nedēļas. Tajās piedalās ap 7000 karavīru un simtiem tehnikas vienību no ASV, Dānijas, Francijas, Igaunijas, Itālijas, Latvijas, Lielbritānijas un Polijas.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes profesionālā vienība šajās starptautiskajās mācībās piedalīsies kaujas šaušanas vingrinājumos ar mīnmetējiem. Mīnmetēju baterijas karavīri uz Igauniju dosies ar savu tehniku un munīciju uzreiz pēc Nacionālo bruņoto spēku starptautiskajām militārajām mācībām “Summer Shield XVII”, kas līdz 28. maijam norisinās Ādažu poligonā.

Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons kā profesionālā dienesta bataljons atjaunots pirms trim gadiem – 2018. gada 24. maijā. Tas izveidots kā pastāvīga Nacionālo bruņoto spēku apakšvienība Latgalē, izpildot Ministru kabineta rīkojumu.

Bataljons dibināts pirms 30 gadiem – 1991. gada 10. oktobrī, izveidojot bataljona štābu 10 zemessargu sastāvā. 2003. gadā tas tika reorganizēts un pievienots Zemessardzes 32. kājnieku bataljonam, bet pēc 15 gadiem atjaunots kā Zemessardzes Latgales brigādes profesionāla apakšvienība.

Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona karavīri un zemessargi ir patriotiski, profesionāli un gatavi aizsargāt Latviju. Tālrunis saziņai ar bataljonu – 26676291 un 27881952, e-pasts: [email protected]/.
Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts aizsardzības pamats. Zemessardze ir pārstāvēta visā Latvijā. Daudzi tūkstoši Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās brīvajā laikā ir apguvuši un turpina pilnveidot valsts aizsardzībai nepieciešamās prasmes un iemaņas. Zemessargi pilda ne tikai militārus uzdevumus, bet arī sabiedrībai svarīgus uzdevumus.

0 Komentāru