Karantīna Krimuldas novadā: tiek likvidētas cūkas, notiek epidemioloģiskā izmeklēšana

0 Komentāru

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) turpina darbus Krimuldā, kur Āfrikas cūku mēra uzliesmojums skāris saimniecību ar vairāk nekā 5000 dzīvnieku lielu ganāmpulku. Saimniecībā tiek veikti Āfrikas cūku mēra apkarošanas pasākumi, tostarp cūku likvidēšana, kā arī epidemioloģiskā izmeklēšana, lai noskaidrotu, kā slimība iekļuvusi novietnē.

Noteikta arī karantīna – aizsardzības zona trīs kilometru rādiusā ap saimniecību “Rukas” un uzraudzības zona desmit kilometru rādiusā ap skarto novietni. Šajā teritorijā tiek kontrolēts mājas un mežacūku veselības stāvoklis, kā arī transportlīdzekļu kustība. Īpaša uzmanība tiek pievērsta dzīvnieku, kā arī gaļas izcelsmes produktu pārvadāšanai.

Foto: mežacūkas un mājas cūkas

Zemkopības ministrija šobrīd sola maksāt kompensāciju saimniecības īpašniekiem saistībā ar dzīvnieku izkaušanu.

Iepriekšējais saslimšanas gadījums ar Āfrikas cūku mēri mājas cūkām tika konstatēts pagājušā gada 22. septembrī Gulbenes novada Rankas pagastā, kad slimības dēļ nācās likvidēt 119 mājas cūkas. Kopumā pagājušajā gadā Āfrikas cūku mēris konstatēts trijās Latvijas saimniecībās. Slimības dēļ tika likvidētas 311 mājas cūkas.

0 Komentāru