“Kapu tramvajs” iekustina Eiropas Parlamenta deputātus – tiek sūtīta vēstule Vējonim

2 komentāri
“Kapu tramvajs” iekustina Eiropas Parlamenta deputātus – tiek sūtīta vēstule Vējonim
FOTO: LETA ()

Latvijas augstākajām amatpersonām tika nosūtīta vēstule, kuru parakstījuši vairāki Eiropas Parlamenta deputāti no Latvijas. Tajā viņi iebilst pret jaunas tramvaja līnijas projektu Rīgā, jo tā skar Lielo kapu teritoriju un atsevišķus apbedījumus.

Eiropas Parlamenta deputāti aicina apturēt Skanstes tramvaja projektu, līdz netiks pieņemti juridiski saistoši lēmumi, ka būvniecības laikā netiks skarta Lielo kapu teritorija, tostarp neviens no apbedījumiem.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošās vēstules kopija, kas datēta ar 20. oktobri, tā adresēta Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei, Ministru prezidentam Mārim Kučinskim, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam, kā arī Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam.

Vēstuli parakstījuši Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš, Artis Pabriks, Inese Vaidere, kā arī Roberts Zīle, kuri visi pārstāv partijas, kuras Rīgas domē ir palikušas opozīcijā un nespēj tur ietekmēt lēmumu pieņemšanu.

“Rīgas domes izplatītā tramvaja projekta ieceres shēma apliecina, ka tramvaja līnijai nepieciešamais braucamās daļas paplašinājums, neapšaubāmi, atradīsies Lielajos kapos,” uzsvēruši politiķi, norādot, ka šie kapi ir aizsargāts valsts kultūras piemineklis, bet nav veikts projekta ietekmes uz kultūrvēsturisko vidi novērtējums, kā to prasa Eiropas Savienības noteikumi.

Politiķi arī uzskata, ka arguments, ka sasteigtais lēmums jāpieņem, lai nezaudētu Eiropas Komisijas finansējumu, ir nepamatots. Viņi vēstulē skaidro, ka Rīgas Lielie kapi ir unikāls Latvijas vēstures objekts. “Tos politisku iemeslu dēļ slēdza padomju okupācijas gados, faktiski ļāva izdemolēt, un pāri kapiem izveidoja Senču ielu. Iespējamā tramvaja līnija, kas šķērsotu kapu teritoriju, turpinātu šo amorālo padomju politiku. Šis lēmums un tā īstenošana apliecinātu necieņu pret mūsu vēsturisko atmiņu un mūsu identitāti. Tas aizskar kapos apbedīto Latvijas dižgaru piemiņu un dziļi aizvaino tās dzimtas, kuru tuvinieki ir apbedīti šajos kapos,” norādīts vēstulē.
Jau vēstīts, ka Rīgas domes ārkārtas sēdē 11.oktobrī izskatīja jautājumu par gaidāmo tramvaja līniju Skanstes ielā. Joprojām ir ļoti daudz neskaidrību par projekta īstenošanu, proti, vai tas skars apbedījumus Lielajos kapos, vai nāksies nojaukt dzīvojamās mājas.

Pret projektu iestājas Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš, kurš uz domi atnāca cerībā no tribīnes izteikt savu viedokli par aizdomīgām sakritībām, kas liek uzdot jautājumu – vai šis projekts nav radīts oligarhu un korumpantu interesēs.Liels bija Gobiņa pārsteigums, kad viņa iesniegumu par iespēju izteikties, domnieki ar balsu vairākumu noraidīja. Kamēr iespēja kāpt tribīnē tramvaja līnijas kritiķim tika liegta, tajā iekārtojās Rīgas mērs, publiski apvainojot Gobiņu melu izplatīšanā.
Skumji, vārgi, bailīgi – tā Gobiņš Ušakovam atbildēja savā Twitter profilā. Kaislības nerimās arī jautājumu un atbilžu sesijā, kā arī debatēs.

Lēmums tika pieņemts, frakciju līderiem rādot īkšķi uz augšu vai leju, un šajā gadījumā viss notika bez pārsteigumiem – dome projektam deva zaļo gaismu.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl