“Kapu tramvaja” pretinieki vēršas pie Vējoņa, aicinot nepieļaut šīs maršruta līnijas izveidi

1 komentārs

Tautā sauktā Kapu tramvaja projekts joprojām pieļauj kapu bojāšanu, tādēļ tas ir jāaptur, līdz Rīgas dome dos juridiski saistošas garantijas vēsturisko teritoriju saglabāt neskartu. 2000 cilvēku parakstītu vēstuli ar šādu vēstījumu kapu draugu apvienība šodien iesniedza valsts prezidentam un citām augstākajām amatpersonām. Rīgas mērs Nils Ušakovs pārmetumus gan joprojām noraida.

Agrā pēcpusdienā Lielo kapu draugu grupas pārstāvji Valsts prezidenta kancelejā iesniedza aptuveni 2000 cilvēku parakstītu vēstuli. Tajā viņi aicināja valsts augstākās amatpersonas nepieļaut, ka, būvējot jauno Tramvaja līniju uz Skanstes apkaimi, tiek izpostīta kaut daļa vēsturisko kapu, caur kuriem Rīgas dome plānojusi izveidot sliežu ceļu.

“Ko viņi saka sabiedrībai ir viens, redzot kādus plānus ir otrs. Proti, ja kapu tramvajs ies sarkanajās līnijās, tas diezgan būtiski skar kapu teritoriju, un šajā kapu teritorijas joslā atrodas ne tikai kapi, bet arī kapličas, kas reprezentē Rīgas cēlājus un valsts cēlājus,” teic Lielo kapu Draugu pārstāvis Ansis Vēveris.

Tādēļ viņi aicina apturēt kapu teritorijas nonākšanu Rīgas domes īpašumā, kā arī izstrādāt tādu tramvaja līnijas projektu, kurā kapu skaršana būtu neiespējama. Rīgas mērs Nils Ušakovs gan pārmetumus noraida. Viņš uzsver, ka tramvaja projekts šobrīd pat vēl nav pasūtīts, un tikai, kad tas būs gatavs, būs redzams, ko jaunā līnija skars un ko nē.

“Vienmēr bija pasvītrots, ka tramvajs izmantos tikai un vienīgi Senču ielas braucamo daļu un šis ir uzstādījums, kas ir dots projektētājiem, bet projekts pat vēl nav uzsākts. Līdz ar to, ja kāds izmanto, kaut kādas skices, uzmetumus, vienkārši shematiskus attēlus, tas ir ārkārtīgi vai nu nekorekti, vai nu apzināta maldināšana,” saka Ušakovs.

Šodien Rīgas dome paziņoja, ka lielo kapu teritoriju no Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas nevis iemainīs, bet atpirks par tirgus vērtību. Cik tā ir liela gan vēl nav noteikts. Darījuma summa varētu būt skaidra līdz 5. decembrim, kad par to lems domes atbildīgā komisija. Darījumā runa ir par aptuveni 26 hektārus lielu teritoriju.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl