Kāpēc virs veikala vajadzēja bērt zemi? Šādu jautājumu joprojām uzdod Zolitūdes iedzīvotāji

3 komentāri

Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem veltītu piemiņas vietas izveidi šobrīd visvairāk gaida Zolitūdes iedzīvotāji – cilvēki, kuriem jau divus gadus diendienā jāiet garām traģēdijas vietai.

”Tā ir tāda neapdomība, kāpēc augšā vajadzēja zemi bērt,” šādu jautājumu Tatjana Zambere uzdod jau divus gadus, kad iet garām vietai, kur agrāk bija Zolitūdes Maxima.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja uz veikala jumta nesāktu ierīkot pastaigu un rotaļu laukumu, nelaime nenotiktu, viņa uzskata. Sieviete dzīvo blakus mājā, un traģēdija norisinājās viņas acu priekšā.

Tatjana Zambere, Zolitūdes iedzīvotāja

Nākot garām, vienmēr visu atceramies; skatoties pa logu, tas viss nāk atmiņā. Ļoti sāpīgi, nav pārgājis tas viss.

Tatjana tajā melnajā ceturtdienā arī bija veikalā Maxima, tikai pa dienu, bet tikpat labi arī varēja būt vakarā, viņa stāsta.

Dzīvesvietu sieviete, kā arī citi aptaujātie Zolitūdes iedzīvotāji, mainīt nevēlas, bet šīs sāpes paliks – ar to būs jāsadzīvo.

Tatjana Zambere, Zolitūdes iedzīvotāja

Tas viss ir palicies un paliks, kamēr dzīvosim, mēs to visu atcerēsimies. Jo man ir kaimiņi, kam jauna sieviete gājusi bojā un palika divi mazi bērni. Es viņus redzu katru dienu. Kā es to varu aizmirst?! Kā?!

Divu bērnu tēvs Maksims ar šausmām atceras 21. novembra vakaru – viņa sieva, kura gaidīja jaunāko dēlu, kopā ar vecāko dēlu bija iepirkusies stundu pirms nogruvuma. Viņam pat bail iedomāties, kas notiktu, ja viņa būtu nolēmusi doties uz Maximu nedaudz vēlāk – jaunākais dēliņš Daņila piedzima trīs nedēļas pēc šīs traģēdijas. Arī Maksima ģimenei logi iziet uz bijušo Maximu – nāku karināt veļu un visu atceros, viņš saka.

Maksims, Zolitūdes iedzīvotājs

Jā, protams, ka smagi. Tā ir kā atcere, kā piemineklis. Ļoti smagi. Atceros to, kad esmu kādā tirdzniecības centrā, redzu konstrukcijas un domāju: izturīgas vai nē? Bija godīga pārbaude?

Arī citi Zolitūdes iedzīvotāji jūtoties līdzīgi. Iet garām šai vietai joprojām neesot viegli.

Tikmēr Tatjana Zambere un viņas kaimiņi ļoti gaida, kad tiks atklāts Zolitūdes traģēdijas upuriem veltītais piemineklis, to atklās rītdien – beidzot būs vieta, kur nolikt ziedus. Tas remdēs sāpīgās atmiņas.

VIDEO!

TOP komentāri

 • A.
  +1 +1 0

  A.

  Es arī pabrīnos par to zemi. Tādas lietas taisa, jā, bet ne jau uz tādas ne visai stabilas būves. Nevarēju tagad uzreiz atrast saiti, bet pavisam nesen skatījos internetā bildes, ka citur arī ir bijuši identiski gadījumi.
 • omīte
  0 0 0

  omīte

  "Fiksās" idejas par labiekārtošanu uz jumta nedrīkst realizēt pēc ēkas uzcelšanas,ja pēc projekta tas nebija paredzēts! Ja jau to tik ļoti gribējās,tad kur ir ekspertu slēdziens?
 • kas?
  0 0 0

  kas?

  tik daudzi cilvēki aizgāja bojā bet neviens vēl nav vainīgs,kāds solīja ka ātri būs tiesa ar vainīgajiem.Galvenais lai nebūtu turpinājuma šādām traģēdijām......mainīja likumus būvniecībā.........izskatās lai kādi varētu tā nopelnīt uz sliktu kvalitāti...Teroristi nogalina bet kas nogalināja mūsu cilvēkus?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl