Kāpēc virs veikala vajadzēja bērt zemi? Šādu jautājumu joprojām uzdod Zolitūdes iedzīvotāji

3 komentāri
Kāpēc virs veikala vajadzēja bērt zemi? Šādu jautājumu joprojām uzdod Zolitūdes iedzīvotāji
FOTO: LETA

Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem veltītu piemiņas vietas izveidi šobrīd visvairāk gaida Zolitūdes iedzīvotāji – cilvēki, kuriem jau divus gadus diendienā jāiet garām traģēdijas vietai.

”Tā ir tāda neapdomība, kāpēc augšā vajadzēja zemi bērt,” šādu jautājumu Tatjana Zambere uzdod jau divus gadus, kad iet garām vietai, kur agrāk bija Zolitūdes Maxima.

Ja uz veikala jumta nesāktu ierīkot pastaigu un rotaļu laukumu, nelaime nenotiktu, viņa uzskata. Sieviete dzīvo blakus mājā, un traģēdija norisinājās viņas acu priekšā.

Tatjana Zambere, Zolitūdes iedzīvotāja

Nākot garām, vienmēr visu atceramies; skatoties pa logu, tas viss nāk atmiņā. Ļoti sāpīgi, nav pārgājis tas viss.

Tatjana tajā melnajā ceturtdienā arī bija veikalā Maxima, tikai pa dienu, bet tikpat labi arī varēja būt vakarā, viņa stāsta.

Dzīvesvietu sieviete, kā arī citi aptaujātie Zolitūdes iedzīvotāji, mainīt nevēlas, bet šīs sāpes paliks – ar to būs jāsadzīvo.

Tatjana Zambere, Zolitūdes iedzīvotāja

Tas viss ir palicies un paliks, kamēr dzīvosim, mēs to visu atcerēsimies. Jo man ir kaimiņi, kam jauna sieviete gājusi bojā un palika divi mazi bērni. Es viņus redzu katru dienu. Kā es to varu aizmirst?! Kā?!

Divu bērnu tēvs Maksims ar šausmām atceras 21. novembra vakaru – viņa sieva, kura gaidīja jaunāko dēlu, kopā ar vecāko dēlu bija iepirkusies stundu pirms nogruvuma. Viņam pat bail iedomāties, kas notiktu, ja viņa būtu nolēmusi doties uz Maximu nedaudz vēlāk – jaunākais dēliņš Daņila piedzima trīs nedēļas pēc šīs traģēdijas. Arī Maksima ģimenei logi iziet uz bijušo Maximu – nāku karināt veļu un visu atceros, viņš saka.

Maksims, Zolitūdes iedzīvotājs

Jā, protams, ka smagi. Tā ir kā atcere, kā piemineklis. Ļoti smagi. Atceros to, kad esmu kādā tirdzniecības centrā, redzu konstrukcijas un domāju: izturīgas vai nē? Bija godīga pārbaude?

Arī citi Zolitūdes iedzīvotāji jūtoties līdzīgi. Iet garām šai vietai joprojām neesot viegli.

Tikmēr Tatjana Zambere un viņas kaimiņi ļoti gaida, kad tiks atklāts Zolitūdes traģēdijas upuriem veltītais piemineklis, to atklās rītdien – beidzot būs vieta, kur nolikt ziedus. Tas remdēs sāpīgās atmiņas.

VIDEO!

3 komentāri