Kāpēc uztura speciālisti uzskata, ka skolēnu ēdienkarte joprojām ir tālu no ideālas?

0 Komentāru

Jau septīto gadu Latvijā tiek realizēta Eiropas programma “Augļi skolai”, un šajā laikā bērni augļus un dārzeņus sākuši ēst vairāk, liecina pētījuma rezultāti.

1-9. klašu skolēnu aptaujas rezultāti liecina, ka tagad bērni augļus un dārzeņus ēd sešas reizes nedēļā iepriekšējo piecu vietā. Tomēr kopumā Latvijas skolēni augļus un dārzeņus ēd sešas reizes mazāk nekā iesaka Pasaules Veselības organizācija. Turklāt garšas ziņā bērni ir diezgan konservatīvi.

Inese Siksna, uztura speciāliste

Mēs varam teikt, ka bērniem augļu un dārzeņu patēriņš ir palielinājies, produkta atpazīstamība varbūt nav tik ļoti mainījusies, un gribētos izcelt šos te arī programmā iekļautos kāli un kolrābi, kuri diemžēl joprojām nav bērnu iecienītāko produktu vidū. Šeit mēs varētu vienkārši motivēt piegādātājus vairāk piedāvāt šāda veida produktus arī bērniem. Kamēr nepiedāvā, kamēr nepamēģina, tikmēr šis produkt ikdienā nebūs.

Pirmajā vietā tāpat kā 2010. gadā ir gurķi, tad burkāni un tomāti, lai gan programmas ietvaros tiek piedāvāti arī ķirbji un dzērvenes. Uztura speciālisti aicina skolas ēdinātājus dažādot dārzeņu piedāvājumu.

Augļu ziņā ir svarīgi ne tik daudz paši augļi, cik to pasniegšanas veids. Vissliktāk bērni ēd asorti. Bet vislabāk – veselu ābolus.

0 Komentāru