Kāpēc sievietes ir resnākas par vīriešiem?

3 komentāri
Kāpēc sievietes ir resnākas par vīriešiem?
FOTO: Flickr

Protams, tas nav apgalvojums, bet dažādi pētījumi ir pierādījuši, ka sievietēm ir augstāks risks uz aptaukošanos kā vīriešiem, galvenokārt jau tāpēc, ka sievietēm ķermenī ir augstāks procents tauku kā vīriešiem. Eksperti to skaidro dažādi.

Viens no aptaukošanās faktoriem ir bioloģiskais, jo pie normāla svara sievietei ķermenis satur 25% tauku, bet vīriešiem 15%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā nākamo faktoru eksperti min to, ka sieviešu hormoniem ir tendence pārtiku pārvērst taukos, vīriešiem šis faktors ir ievērojami mazāks.

Tāpat cilvēka svaru ietekmē psiholoģiskie faktori. Sievietēm ir tendence dažādus notikumus uztvert saasinātākā veidā. Pierādīts, ka bieži vien sievietes stresa situācijās sāk pastiprināti ēst.

Sieviešu aptaukošanās vērojama arī pēc grūtniecības, kad ir pazemināta fiziskā aktivitāte. Tādos brīžos tauki tiek izmantoti kā enerģijas avots un tie rada svara pieaugumu.

Dažādi pētījumi ir pierādījuši, ka sievietēm ir mazkustīgāks dzīves veids kā vīriešiem. Sēdošs dzīvesveids veicina svara uzņemšanu sievietēm 7 reizes un vīriešiem 4 reizes biežāk nekā normāls dzīvesveids.

Atgādinām, ka aptaukošanās joprojām ir viena no aktuālākajām problēmām. Līdz ar svara pieaugumu palielinās arī mirstības risks, jo cilvēki ar palielinātu svaru biežāk slimo ar sirds slimībām, arteriālo hipertenziju, insultu, cukura diabētu un onkoloģiskajām slimībām.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl