1 komentārs
Kāpēc meitām vairs nedod vārdus Dace un Ilze, un kas nodrošinājis vārda Marta un Elza atgriešanos?

Centrālajai Statistikas pārvaldei (CSP) ir skaidrojums, kādēļ daži vārdi vairs nav tik populāri, bet citi, kas pagājušā gadsimta vidū pazuda no topa, tagad atgriezušies ar jaunu sparu!

Centrālā Statistikas pārvalde (CSP) nu jau kādu laiku piedāvā iespēju noskaidrot, kā laika gaitā mainījusies personvārdu popularitāte Latvijā – kopš XX gadsimta sākuma līdz mūsdienām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kāpēc citi vārdi bija tik populāri pirms 30 gadiem, bet tagad vairs ne? Savukārt vēl citi personvārdi bija iecienīti Pirmās Latvijas laikā, tad piedzīvoja milzīgu kritumu, bet pēdējās desmitgadēs ir atgriezušie ar jaunu spēku?

CSB skaidro, – 70. un 80. gados latviešu ģimenēs ļoti populāri vārdi jaundzimušajām meitenēm bija Inese, Inga, Ilze un Dace. Šie vārdi vispopulārākie bija reģionos ārpus Rīgas – Vidzemē, Zemgalē un Kurzemē.

Šobrīd Ineses, Ingas, Ilzes un Daces pašas ir vecumā, kad var dot vārdus savām meitām, tāpēc šie vārdi vairs nav vārdu topā.

Tāpat meiteņu vārdu modi ļoti ietekmē vecvecmāmiņu un vecmāmiņu vārdi. No šobrīd 10 populārākajiem jaundzimušo meiteņu vārdiem seši ir vārdi, kas zaudējuši popularitāti un atgriezušies topā ap 2000. gadu: Sofija, Emīlija, Marta, Alise, Katrīna un Elza.

Visi šie vārdi ir bijuši ļoti populāri vai salīdzinoši bieži izplatīti no 1918. līdz 1940. gadam, ap 1945. gadu izkrituši no topa, lai atgrieztos ap 1990. gadu, un kļuvuši ļoti populāri ap 2000.–2005. gadu.

Vecvecmāmiņu paaudzei (1920. gads) vispopulārākie no šiem vārdiem bija Elza (5. vieta), Marta (8. vieta) un Emīlija (13. vieta).

Uzzini, kā mainījusies Tava vārda popularitāte laika gaitā šeit!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl