Komentāri
Kāpēc Latvijai 1919. gada Brīvības cīņas bija izšķirošas? Vai Tu to zini?
LETA

Kāpēc Latvijai un tās karavīriem 1919. gada Brīvības cīņām bija izšķiroša nozīme? Piemēram, jaunsargiem atbildēt uz šo jautājumu tiešām nav grūti. 

Jaunsardze Diāna Ezeriņa ļoti labi zina atbildi, proti, 11. novembrī karavīri atbrīvoja Rīgu no vāciešiem un 28. novembrī pavisam izdzina vāciešus no Latvijas uz Lietuvu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Babītes vidusskolā atzīst, ka viss novembris skolā paiet patriotiskā noskaņā, tiek pieminēti Brīvības cīņās kritušie un svinēta Valsts dibināšana. Visu novembri Babītes vidusskolas jaunāko klašu audzēkņi ir mācījušies kompozīciju no teātra izrādes Šveiks. Lai arī tā nav ne par Latviju, ne Brīvības cīņām, populārais skaņdarbs ļoti labi iederas Patriotu nedēļas noskaņā.

Babītes skolā akcentē, ka Ložmetējkalna, Cenas tīreļa, Ziemassvētku kauju norises vietu  tuvums ir būtisks faktors, kādēļ valsts svētku atzīmēšanas tradīcijas ir tik dziļas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl