Kāpēc autozagļi iecienījuši spēkratus, kas aprīkoti ar “Keyless Go” sistēmu?

Komentāri

Auto eksperti un likumsargi brīdina, ka pagājušajā gadā vairāk nekā puse no aizdzītajiem auto bija aprīkoti ar “Keyless Go” jeb bezkontakta atslēgas sistēmu. Visbiežāk tās ir bijušas vidējas klases automašīnas, kuru izlaiduma gads 2012. vai jaunāks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Keyless Go” jeb bezkontakta atslēga darbojas ļoti ērti, tā atrodas kabatā un, pieejot pie auto, atslēgu neizņemot, durvis atveras un iespējams viegli iekļūt iekšā, taču tikpat viegli automašīnā var iekļūt autozagļi.

“Keyless” sistēmas apiešana ir salīdzinoši vienkārša. Automašīnas saimnieks, pieskaroties rokturim, aizslēdz auto un dodas prom. Viņam seko viens no autozagļiem, kuram ir aparatūra, kas uztver automašīnas saimnieka atslēgas signālu un pastiprina to, savukārt pie automašīnas atrodas otrs zaglis ar otru iekārtu, kas automašīnai liek saprast, ka atslēga ir blakus un durvis jāatver.

Ekrānuzņēmumi

Auto aizsardzības sistēmu eksperts norāda, ka zagšanas brīdī saimnieks ar īsto atslēgu var būt ļoti lielā attālumā.

Pēc iekļūšanas automašīnā zaglis vēlreiz ieslēdz iekārtu, lai iedarbinātu automašīnu. Kad tas izdarīts, aizdzīšanai šķēršļu vairs nav.

Labā ziņa, ka aizvadītajā gadā nozagto automašīnu skaits ir sarucis teju par ceturtdaļu, policijā skaidro, ka tas saistīts ar vairāku autozagļu grupējumu aizturēšanu. Taču “Keyless Go” lietotājiem neiepriecinoša ziņa, ka no visiem aizdzītajiem auto 60% bijuši aprīkoti ar bezkontakta atslēgu sistēmu

Policijā skaidro, ka “Keyless Go” atslēgas autozagļu aprindās kļūst arvien populārākas un pieejamākas.

Visticamāk, minētā iemesla dēļ arī turpmāk liela daļa automašīnas tiks aizdzītas, izmantojot tieši šīs sistēmas vājās vietas.

Aizsardzības sistēmu speciālisti atgādina par dažādām iekārtām, kas automašīnas aizdzīšanu padarīs krietni grūtāku. Taču tad jārēķinās ar papildu izdevumiem.

Policijā norāda, ka 2016. gadā zagļu iecienītākās automašīnas Latvijā bija “VW Golf”, “Audi 80”, “VW Passat”, “Toyota Rav4” un “Audi A4”. Likumsargi piebilst, ka īpaši strauji pieaug “Hyundai” automašīnu zādzības, kas, iespējams, skaidrojams ar salīdzinoši dārgajām “Hyundai” detaļām.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl