Komentāri

Pēdējo mēnešu un nedēļu teroristu aktivitātes un notikumi Eiropā un Tuvajos Austrumos mainījuši Latvijas iedzīvotāju ierastos ceļojumu galamērķus.

Pēc Krievijas aviolainera uzspridzināšanas potenciālie ceļotāji vairs neizrāda interesi par Šarmelšeihu, Ēģiptē, bet tā vietā izvēlas citas siltās zemes – Kanāriju un Karību jūras salas, Taizemi un Vjetnamu. Tāpat cilvēki ar piesardzību raugās uz Eiropas lielajām metropolēm – Londonu, Briseli, Berlīni un Parīzi, kas pagaidām netiek izskatītas kā brīvdienu galamērķis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat arī Latvijas Ārlietu ministrija iesaka pārdomāt ceļojumu plānus un vispirms iepazīties ar informāciju par draudu līmeni valstīs, uz kurām ir vēlēšanās braukt.

Raimonds Jansons, Ārlietu ministrijas preses sekretārs:

Mēs iesakām ceļotājiem izvairīties no lielām publiskām vietām, kur apgrozās daudz cilvēku. Mēs iesakām arī izvairīties no ilgas uzturēšanās tirdzniecības centros, publiskās vietās, kur apgrozās daudz ļaužu, jo, kā mēs esam redzējuši, šis ir viens no iespējamiem riska faktoriem.

Ārlietu ministrija arī iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, pārliecināties par ceļošanas dokumentu derīguma termiņu, izveidot vairākas pases kopijas, sniegt informāciju par sevi un plānoto ceļojumu konsulārajam dienestam, kā arī saglabāt dienesta diennakts ārkārtas situāciju tālruni.

Skaties foto un video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl