Komentāri
Kanāli Engures ezera niedrēs – noslēpumains dabas skats šeit pat Latvijā
Andris Jermuts‎

Engures ezera niedrājā izveidota kanālu mozaīka, kas fotogrāfijās no putna lidojuma paver visnotaļ noslēpumainu skatu.

Šoruden neparastos kanālus un interesantos rakstus niedrājā izdevies iemūžināt fotogrāfam Andrim Jermutam. Iespaidīgs skats paveras, ieskatoties arī “Google Maps” satelīta attēlos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Engures ezera kanāli satelīta attēlā!

Engures ezera kanālus veidojuši Latvijas Dabas fonda speciālisti, lai pasargātu apkārtni no aizaugšanas un radītu putniem piemērotus apstākļus ligzdošanai. Šī pasākuma ietvaros tika fragmentēts 300 ha plašais ezera ziemeļu gala niedrājs un izveidotas ūdensteces 20 ha platībā. Paredzēts, ka ūdensteču veidošana nākotnē būtiski palielinās ūdensputnu sugu daudzveidību šajā ezera daļā un radīs Lielajam dumpim (Botaurus stellaris) piemērotus ligzdošanas un barošanās apstākļus teritorijās, kuras līdz šim jau daudzus gadus nebija piemērotas šīs sugas vajadzībām.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl