2 komentāri

“Mums bija iespēja iepazīties un runāt ar Kanādā dzīvojošajiem latviešiem pirms šīs misijas, bet neslēpšu – daudziem no mums sākumā bija nepieciešams ieskatīties kartē, kur tad valsts īsti atrodas,” tā raidījumam ”LNT Ziņu TOP 10” atzina Kanādas bataljona majors Džeisons Van Daiks.

NATO daudznacionālā bataljona izvietošana Baltijas valstīs un Polijā tuvojas noslēgumam. Latvijā izvietoto spēku vadošā valsts ir Kanāda, un Kanādā misijai pievērsta pastiprināta uzmanība, jo šajā reģionā tās karavīrus izvieto pirmo reizi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Džeisons Van Daiks
Kanādas bataljona majors

Es pats šeit jau esmu trešo reizi gada laikā, jo piedalījos sagatavošanās darbos. Man ir ļoti pozitīvs iespaids. Daudz kopīgu iezīmju ar Kanādu. Tiem, kas šeit ir pirmo reizi, iespaids arī ir labs.

Latvijā izvietoto karavīru skaits būs ap tūkstoti, teju puse – 455 – būs kanādieši. Otru pusi veidos Albānija, Itālija, Spānija, Slovēnija un Polija. Uz Latviju nosūtītie karavīri pēc noteikta laika rotēs. Piemēram, kanādiešu karavīri tiks nomainīti janvārī.

Kanādas bataljona majors Džastins Sims spriež, ka misija būs izdevusies, ja visu sešu valstu karavīri strādās kā vienota komanda.

Jau sākotnēji tika prognozēts, ka salīdzinoši grūtāk klāsies tieši pašiem pirmajiem karavīriem, kas ieradīsies Ādažu militārajā bāzē. Visas kazarmas vēl nebūs uzbūvētas un vairākus mēnešus nāksies pavadīt teltī. Kazarmu būvniecība notiekot atbilstoši grafikam. Kopumā Ādažu militārā bāze atrodas būtisku pārvērtību procesā. Uz jaunuzceltajām kazarmām tiek izbūvēti pievadceļi, brīvajos laukumos izvietotas telšu pilsētiņas, tuvāko gadu laikā plānota sporta halles būvniecība.

Jautāts, kas nedēļas laikā ir pirmā lieta, kas visvairāk palikusi atmiņā, no Spānijas dienvidrietumiem nākušais Alehandro Gonzaless Garsija min maltīti. ”Atšķirība ir, ja salīdzina ar Vidusjūras virtuvi. Man personīgi pietrūkst olīveļļas. Bet tā nav tik liela problēma, esam karavīri, mums jāpielāgojas,” saka Spānijas kontingenta leitnants.

Arī Spānijas karavīri, līdzīgi kā kanādieši, Latvijā patlaban uzturas tikai nedēļu. Līdz ar to pagaidām noslogoti ar sadzīves iekārtošanu un bāzes teritorijas apgūšanu.

Alehandro Gonzaless Garsija
Spānijas kontingenta leitnants

Esmu vienreiz apmeklējis galvaspilsētu Rīgu. Vairāk vienkārši nav bijis laika. Mēs iekārtojamies, bet esmu pārliecināts, ka misijas laikā apmeklēsim arī citas pilsētas.

Mateušs Drozds
Polijas kontingenta nodrošinājuma virsnieks

Šobrīd ir garas dienas un īsas naktis. Zinām, ka nākamās nedēļas beigās Latvijā tos mēdz atzīmēt ar tradicionāliem svētkiem. Ja būs tāda iespēja, labprāt to redzētu savām acīm, piemēram, jūras krastā

Nekādas īpašas prasības, kuras sabiedroto karavīri šeit vēlētos, taču Latvija nodrošināt nespēj, nav izskanējušas. Sarunā ar raidījumu karavīri min, ka katrai nākamajai rotācijai iespējas būs lielākas.

Foto – NATO daudznacionālā bataljona izvietošana Baltijas valstīs un Polijā tuvojas noslēgumam

TOP komentāri

  • Santa
    0 0 0

    Santa

    ...vai tajā kartē bija arī Abrene? Abreni atdeva... it kā tautas gribas akceptēti ...Krievijai,Vairas Vīķes prezidentūras laikā,tagad,kad Krimas iedzīvotāji referendumā lēmuši,kad Krimai jāpaliek pie Krievijas,mūsu deputāti pieņem Eiropas un ASV diktētus sankcijas karus pret kaimiņiem....šaujot tieši pierē savai tautsaimniecībai...! ...un kādēļ gan Kanādā dzīvojošie latvieši nav tādi tik ļoti patrioti,ka neatgriežas savā Dzimtenē?....nav iespējas izdzīvot godīgi strādājot....?
  • Artis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl