Kanāda no 7. septembra atvērs savu robežu visiem vakcinētajiem ārvalstu ceļotājiem

0 Komentāru
Kanāda no 7. septembra atvērs savu robežu visiem vakcinētajiem ārvalstu ceļotājiem
EKRĀNUZŅĒMUMS

ASV pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kas pilnībā vakcinēti pret Covid-19, no 9. augusta būs atļauts šķērsot Kanādas robežu nebūtiskiem braucieniem bez jebkādām karantīnas prasībām, pirmdien paziņoja Kanādas valdība.

Kanāda no 7. septembra atvērs savu robežu visiem vakcinētajiem ārvalstu ceļotājiem.

ASV-Kanādas sauszemes robeža, kas ir visgarākā pasaulē, un gaisa robeža kopš 2020. gada marta vidus ir bijusi slēgta nebūtiskiem braucieniem jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ.

Tūrisma nozare ir izdarījusi arvien stiprāku spiedienu uz valdību, lai tā mīkstinātu ceļošanas ierobežojumus, bet Kanādas premjerministrs Džastins Trudo un viņa administrācija negribēja apdraudēt progresu Covid-19 izplatības ierobežošanā.

Kanāda šomēnes atcēla karantīnas prasības saviem pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kas atgriežas no ārvalstīm, ja viņi ir pilnībā vakcinēti pret Covid-19.

Vakcinētajiem ASV pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem, bet vēlāk arī citiem vakcinētiem ārzemniekiem, vajadzēs būt pilnīgi vakcinētiem ar Kanādas apstiprinātu vakcīnu vismaz 14 dienas pirms ierašanās, kā arī būs jāiziet “prasītā testēšana”. Viņiem arī jābūt asimptomātiskiem ierašanās laikā.

Kanādas Tūrisma industrijas asociācija (TIAC) nosauca valdības paziņojumu par “ļoti apsveicamu ziņu”.

Kanādas Tirdzniecības palātas vadītājs Perēns Bītijs nosauca šo paziņojumu par “pozitīvu soli”, bet brīdināja, ka “dārgās un apgrūtinošās procedūras, kas paliek spēkā pilnībā vakcinētiem ceļotājiem, atturēs no īsiem apmeklējumiem, tai skaitā no daudziem biznesa braucieniem”.

Kopš februāra Kanādā starptautiskos avioreisus ir uzņēmušas tikai lidostas Kalgari, Monreālā, Toronto un Vankūverā. No 9. augusta tos būs atļauts uzņemt arī lidostām Edmontonā, Helifaksā, Otavā, Kvebekas pilsētā un Vinipegā.

Saskaņā ar Kanādas valdības datiem vismaz 75% valstī dzīvojošo ir saņēmuši vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu, bet puse ir pilnībā vakcinēti.

0 Komentāru