Kamēr VUGD aicina neiet uz nedrošā ledus, Lielupē pulcējas “bļitkotāji”

0 Komentāru
Kamēr VUGD aicina neiet uz nedrošā ledus, Lielupē pulcējas “bļitkotāji”
LETA

Sākoties skolēnu brīvlaikam, pirmdien, 12. martā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) izplatījis aicinājumu neiet uz nedrošā ledus. Taču aģentūra LETA novērojusi un iemūžinājusi, ka uz Lielupes ledus pulcējas zemledus makšķernieki.

VUGD atgādina, ka vecākiem ir laikus ar bērniem jāpārrunā drošības jautājumi, kas saistīti ar atrašanos pie aizsalušām ūdenstilpēm, lai pavasara brīvlaiks nepārvērstos traģēdijā, neciestu un neietu bojā bērni. Bērnu vecākiem un citiem pieaugušajiem jāņem vērā, ka bērni mācās no tā, kā rīkojas viņu vecāki un citi pieaugušie – ja viņi būs neapdomīgi un pārkāps drošības noteikumus, tad tā rīkosies arī bērni, jo domās, ka tas ir pareizi.

Dienests tāpat aicina nepaiet vienaldzīgi garām, ja redzat, ka bērni vai pusaudži slidinās pa nedrošo ledu – brīdiniet viņus par bīstamību, bet, ja pamanāt, ka cilvēki ir aizgājuši pārāk tālu no krasta un var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, kā arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties zvaniet glābšanas dienestam pa tālruni 112.

0 Komentāru