Kamēr Varšavā tiekas, Rīgā piketē: “Nē NATO karaspēkam mūsu zemē!”

Pievienot komentāru
Kamēr Varšavā tiekas, Rīgā piketē: “Nē NATO karaspēkam mūsu zemē!”
LNT

Piektdien Varšavā sākas NATO samits, kurā tiks apstiprināts plāns drošības stiprināšanai Baltijas valstīs un Polijā, reaģējot uz Krievijas agresīvo rīcību. Tikmēr Rīgā ļaudis ļaudis pulcējās pie Rīgā bāzētā NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra Kalnciema ielā alianses atbalsta akcijā un protesta pasākumā.

Alianses valstu līderi piektdien Varšavā plāno vienoties par četru daudznacionālo bataljonu izvietošanu Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Polijā, kopumā dislocējot līdz pat četriem tūkstošiem karavīru. Lai īstenotu alianses piekopto Krievijas atturēšanas politiku un aizsargātu austrumu flangu, par bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā iepriekš jau bija vienojusies NATO Militārā komiteja un aizsardzības ministri, bet tagad šis plāns jāpieņem dalībvalstu līderiem.

Kanādas premjerministrs Džastins Trudo oficiāli ir apstiprinājis, ka Latvijā tiks izvietota Kanādas karavīru kaujas grupa līdz ar vērā ņemamu militāro tehniku. Saskaņā ar pagaidām neoficiālu informāciju, Kanādas bruņotos spēkus Latvijā papildinās arī karavīri no Polijas, Dānijas, Francijas un Slovākijas. Pirms samita atklāšanas NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs šo nosauca par vēsturisku tikšanos un iepazīstināja ar gaidāmajiem svarīgākajiem lēmumiem.

Latviju samitā pārstāv Valsts prezidents Raimonds Vējonis, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube. Par lēmumiem, kas šodien tiks pieņemti alianses vēsturē lielākajā samitā, plašāk stāstīsim vakara ziņās astoņos.

Foto: Rīgā pulcējas NATO atbalstītāji un pretinieki

Video