Kamēr policistiem nebūs labas algas, uz uzlabojumiem neceriet! – tā paziņo Kalnmeiers

2 komentāri

Kamēr nebūs labas algas, uz uzlabojumiem neceriet – tik skarbs, vērtējot situāciju VID Finanšu policijā un banku uzraudzībā, ir ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Viņš ir neizpratnē par dienestiem pēdējā laikā veltīto kritiku, jo praksē šajās iestādēs strādājošie par smagu un valstij svarīgu darbu saņemot neadekvāti mazu atalgojumu.

Gadskārtējā prokuroru sanāksmē atskaitoties par pagājušo gadu, īpašu uzmanību Ēriks Kalnmeiers pievērsa Latvijas pelēkajam finanšu sektoram un tā uzraudzībai. Pērn reģistrēts 231 noziedzīgs nodarījums, kas saistīts ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Savukārt 17 lietas saņemtas prokuratūrā kriminālvajāšanas sākšanai, bet deviņas lietas nodotas tiesai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kalnmeiers aizstāv policistus

Runājot par skandāliem, kas pēdējā laikā pāršalkuši VID Finanšu policiju, Kalnmeiers nesteidza kritizēt kolēģus, bet akcentēja valsts atbildību, proti, pie tik zemām algām finanšu policijā uz kvalitatīviem rezultātiem nav ko cerēt. Kalnmeiers pauž sašutumu par žurnālistiem, kas atklātībā izcēluši dažādus VID neglaimojošus gadījumus par apšaubāmiem darbiniekiem.

Jāatgādina, – diemžēl Latvija ieguvusi slavu kā valsts, kurā tiek apgrozīti arī starptautisku noziedznieku grupējumu līdzekļi. Šogad no amata atkāpās FKTK priekšnieks Kristaps Zakulis, jo par šīs iestādes spējām kontrolēt netīrus darījumus šaubas izteica pārtikušo valstu klubs OECD, kurā iestāties ir Latvijas prioritāte. Pēc ģenerālprokurora teiktā, kvalitatīva finanšu sektora uzraudzībai nepieciešamas milzīgas investīcijas, jo ar pašreizējo uzraugu skaitu ir krietni par maz.

Mazo algu dēļ cilvēki iet prom no darba

Prokuratūrā bažas rada arī darbinieku aiziešana no darba. Tieslietu ministrs pauž gatavību ar citām augstām nozares amatpersonām doties pārrunāt tiesnešu un prokuroru algu jautājumu pie Valsts pirmajām personām.

Lai gan amatpersonu izteikumi iezīmē visai drūmu ainu, pērn noziedzības līmenis kopumā samazinājies par 2,1%, un uz 100 000 iedzīvotājiem ir zemākais starp Baltijas valstīm, secina prokuratūrā.

Foto

Video

TOP komentāri

 • Paulis Galanskis
  +1 +1 0

  Paulis Galanskis

  pirmkart nauda valsti janopelna radot razosanas.
  pec tam jamaksa labas algas stradajosajiem
  pec tam var iekaset nodoklus un maksat algas budzeta iestadem.
  preteja riciba valsti novedis bankrota
 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Kad ierindas speciālistiem-arstiem, skolotājiem utt pie algas pieliek 10-20 eiro, publicē kā lielu panākumu, tagad Kalnmeijers no tribīnes sauc, ka 100 eiro pielikums neko neuzlabos, tad , piedodiet, par kādiem limeniem mēs runājam, jo skolotāji ari 20 eiro uzreiz sajūt.Augstākā izglitiba ir gan vieniem, gan otriem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl