Kam jābūt mājas aptieciņā, lai pasargātu savu bērnu? Farmaceite uzskaita obligāto, minimālo sastāvu

0 Komentāru
Kam jābūt mājas aptieciņā, lai pasargātu savu bērnu? Farmaceite uzskaita obligāto, minimālo sastāvu
Avots: Depositphotos.com/veralub

Vecāki savas atvases zina vislabāk, un tā ir vecāku atbildība, lai pasargātu bērnus no jebkādiem potenciālajiem apdraudējumiem. Diemžēl ne vienmēr vecākiem tas izdodas par visiem 100%, tāpēc ir nepieciešams zināt, kuros gadījumos ir jāvēršas pie ārsta, bet kuros pietiks ar aptiekas apmeklējumu. Runājot par otro gadījumu, kad pietiek ar aptiekas apmeklējumu, ”BENU aptiekas” farmaceite Ilze Priedniece iesaka jau profilaksei dažas lietas turēt mājas aptieciņā.

Kā skaidro farmaceite, mājas aptieciņā būtu jābūt kādam dezinfekcijas līdzeklim, īpaši vasaras periodā. Tie aptiekās pieejami plašā klāstā, un, pēc farmaceites teiktā, visērtākie būs tie, kas pieejami izsmidzināmā veidā. Tos var izmantot gan mājās, gan dodoties ārpus mājas.

Otra lieta, kam noteikti jābūt mājas aptieciņā, arīdzan īpaši vasarā, ir plāksteri – dažādu veidu un izmēru. Tāpat nevajadzētu piemirst par saules aizsardzības līdzekļiem. Dodoties pie dabas, noderēs arī pretodu līdzekļi, kā arī līdzekļi pret dažādām alerģijām.

Runājot par aizsardzību no saules, farmaceite uzsver, ka pavisam mazi bērni, līdz viena gada vecumam, vispār nedrīkst atrasties tiešos saules staros. Kas attiecas jau uz vecākiem bērniņiem, tad, dodoties ārā, 23 minūtes pirms tam ir jāuzklāj atbilstošs aizsardzības līdzeklis. Ļoti svarīgi vecākiem iegaumēt, ka tas ir jāatjauno ik pēc divām stundām. Ja peldas, tad līdzeklis jāuzklāj pēc katras peldēšanas reizes. ”Ļoti bieži tiek uzskatīts, ka, dodoties ārā, saules aizsarglīdzeklis jāuzklāj vienu reizi un ar to pietiks. Tā nav!” uzsver farmaceite.

Tātad minimālais komplekts ir šāds:

  • dezinfekcijas līdzeklis
  • plāksteri (dažādu veidu un izmēru)
  • līdzekļi aizsardzībai no saules
  • līdzekļi pret alerģijām

Viņa arī norāda, ka vispieejamākais līdzeklis, ar ko apkopt dažādas veida brūces, ir tīrs un vēlams tekošs ūdens, taču katram vecākam pašam ir jāizvērtē, kad kāds līdzeklis izmantojams.

Jebkādu neskaidrību gadījumā vislabāk ir kontaktēties ar ģimenes ārstu vai atbilstošu speciālistu.

Izpildi testu par bērnu drošību!

 

Vai zinām, kad doties uz aptieku un kad jāvēršas pie ārsta?

Aptiekā visbiežāk vecāki vēršas tad, ja bērnam gadījusies kāda viegla trauma. Tās ir nelielas brūces un sasitumi, kas radušies, piemēram, braucot ar velosipēdu vai skrituļslidām un nokrītot. Tāpat arī iemesls, kāpēc vecāki vēršas aptiekā pēc palīdzības savām atvasēm ir sadzīves apdegumu gadījumos, skaidro Priedniece.

Līdzīgi kā ārstniecības iestādēs, arī aptiekās novērots, ka, sākoties gada siltā laika periodam, vecāki aizvien biežāk vēršas aptiekā ar jautājumiem par dažādām bērnu traumām. ”BENU aptiekas” farmaceite Ilze Priedniece norāda, ka ir bijuši gadījumi, kad bērnu traumas ir tik nopietnas, ka vecākiem jāvēršas jau ārstniecības iestādē. Tajā pat laikā aptiekās novērots, ka gadījumos, kad trauma ir pietiekami nopietna, vecāki jau vairs nedodas uz aptieku, bet pa tiešo jau vēršas ārstniecības iestādē.

”Vecāki zina, kur meklēt palīdzību. Tādā ziņā ir izglītotāki vecāki, kuri zina, kur meklēt informāciju. Ir ģimenes ārstu konsultatīvais telefons, kur var pazvanīt. Ja agrāk varbūt arī smagāku traumu gadījumos [vecāki – red.] nāca uz aptieku, tad tagad jau rodas izpratne,” īsumā raksturojot pašreizējo situāciju, saka farmaceite.

0 Komentāru