Kalvītis par gāzes zagšanu: Katra pieslēgšanās var izraisīt sprādzienu!

Komentāri

Miljonos eiro mērāmi dabasgāzes zudumi – ar to nākas saskarties AS “Latvijas Gāze”.

Gatavojoties gāzes tirgus atvēršanai, kas notiks nākamā gada aprīlī, uzņēmums sadarbībā ar kārtībsargiem sācis šim jautājumam pievērst īpašu vērību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šogad atklāti 12 nelegālie dabasgāzes pieslēgumi, un vairāk nekā 1000 gadījumos konstatēta iejaukšanās gāzes skaitītājos. Gāzes zagļus iespējams iedalīt divās kategorijās.

Pirmā ir viltus meistari, kas par samaksu piedāvā patērētājiem izbūvēt nelegālus pieslēgumus. Otrie ir tā dēvētie industriālie zagļi, kas zem zemes izbūvē savu gāzes vadu un pieslēdzas maģistrālajam vai sadales vadam. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs gāzes zagšanu saista ar sava veida padomju laiku domāšanu.

Aigars Kalvītis, AS “Latvijas Gāze” valdes priekšsēdētājs

Kaut kāds kopīpašums visiem vienmēr liekas kopīgs, tādi ir elektrības zagļi, gāzes zagļi, citi zagļi, kas zog sabiedrisko mantu. Man ir grūti to analizēt, bet tā problēma ar gāzi atšķirībā no visām citām zādzībām, ka tas jau ir dzīvībai bīstami. Katra pieslēgšanās var izraisīt sprādzienu.

Cik bīstams var izrādīties nelegāls gāzes pieslēgums, kas ir tā dēvētie nelegālie gāzes meistari un kāda atbildība viņiem draud, par to plašāk LNT Ziņās plkst. 20!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl