2 komentāri

Monopolists Latvijas gāze turpina kampaņu, lai nepieļautu gāzes tirgus atvēršanu Latvijā… Pirmdien īpaši sasauktā preses konferencē uzņēmuma šefs, ekspremjers Aigars Kalvītis, brīdināja politiķus par sekām, kas radīsies, ja valsts atļaus patērētājiem jau šogad pirkt gāzi no citiem piegādātājiem. Latvijas gāzes pārstāvju kritizētā Ekonomikas ministrija gan sola spiedienam nepakļauties.

Preses konferenci ekspremjera Kalvīša vadītais uzņēmums sasauca, lai paustu bažas par valdības koalīcijas politiķu neapdomību. Runa ir par plānu atvērt gāzes tirgu ātrāk, nekā valsts Latvijas gāzei vēsturiski it kā esot apsolījusi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzņēmums paļāvies, ka tas notiks ne ātrāk kā 2017. gada aprīlī, taču valstij piederošais energouzņēmums Latvenergo ar politiķu atbalstu gatavojas vēl šogad Lietuvā iegādāties zilā kurināma testa porciju, kuru caur Latvijas gāzes infrastruktūru nogādātu uz saviem TEC. Pēc Kalvīša teiktā, šāds pavērsiens regulētajā tirgū radītu haosu, bet valsti novestu līdz tiesvedībai.

Foto

Jau vēstīts, ka Latvenergo pagājušajā gadā vienreiz jau neveiksmīgi mēģināja Lietuvā iegādāties gāzi. Lai to nepieļautu, Latvijas gāze apstrīdēja tiesā noteikumus, kas regulē trešo pušu pieeju gāzes infrastruktūrai. Pirmā instance uzņēmuma prasību apmierināja, taču galīgais spriedums ir labvēlīgs Latvenergo. Elektroenerģijas ražotājs paziņoja, ka darījumu mēģinās īstenot vēlreiz. Par spīti Kalvīša draudiem, ekonomikas ministre sola, ka Latvenergo šoreiz ir pilnīgs valdības atbalsts.

Arī regulators TV3 Ziņām akcentē, ka Latvenergo ir visas tiesības iegādāties zilo kurināmo, kas nav pirkts no Latvijas gāzes, un, ja līdzšinējais monopolists tam liks šķēršļus, uzņēmumu varētu sodīt.

Video

TOP komentāri

 • ES
  0 0 0

  ES

  Cik tālu no varas bija Kalvītis, kad pienēma šo Latvijai ļoti neizdevigo likumu par Gazprom?Vai te nav luga vairākos cēlienos?
 • Nu re
  0 0 0

  Nu re

  Kalvītis nolaida Latvijas ekonomiku pa burbuli, bez jebkādiem satricinājumiem, un nesatricināmais atkal pie teikšanas, cietums pēc kura raudāt raud.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl