Kalnu slēpošanas trases steidz atgūt siltajā decembrī zaudētos ienākumus

1 komentārs
Kalnu slēpošanas trases steidz atgūt siltajā decembrī zaudētos ienākumus

Šajā nedēļas nogalē teju pārpildītas ir Latvijas kalnu slēpošanas trases. Līdz ar sala un sniega atgriešanos trases pakāpeniski atsākušas darbu, kas siltā decembra dēļ tika apturēts. Lai sezona nenestu zaudējumus, sniegam ziemai jāturpinās arī februārī un martā. Šobrīd pieejamās sinoptiķu prognozes kalnu īpašniekiem dod cerības, ka vismaz šomēnes lieli atkušņi nav gaidāmi.

Šīs ziemas kalnu slēpošanas sezona tika atklāta neparasti agri – jau novembra sākumā, kad, iestājoties pirmajam noturīgajam salam, daudzas slēpošanas trases sāka ražot sniegu. Tomēr sinoptiķu prognozes pievīla, un drīz vien temperatūra atgriezās plusos, kas turējās līdz pat decembra beigām. Līdz ar to visa sniega pūšana un trašu iekārtošana kalnu īpašniekiem radīja pamatīgus zaudējumus. Nu tie cer, ka beidzot atnākusī ziema ļaus arī nopelnīt.

Kopš Latvijā atgriezies sals un sniegs darbu atsākušas visas populārās slēpošanas trases, kas paralēli turpina darbināt arī sniega pūtējus, tā ar katru dienu atverot jaunas trases. Cīņa par ziemas prieku baudītājiem slēpošanas kalnu starpā pagaidām gan neesot jūtama.

Foto

Arī paši slēpotāji atzīst, ka pēc kārtīgas ziemas bijuši noilgojušies un šīs brīvdienas būtībā ir pirmās, ko pilnvērtīgi var pavadīt uz kalna. Vismaz tuvāko nedēļu laikapstākļi ziemas priekus baudīt netraucēs, pēc tam gan sinoptiķi sola atkusni.

1 komentārs