Kalnozols: Mīlestība ir psihiski slims stāvoklis

2 komentāri
Kalnozols: Mīlestība ir psihiski slims stāvoklis
LETA

Gandrīz 80% aptaujāto vecāku uzskata, ka dzimumaudzināšanai ir jābūt obligāti iekļautai skolas programmā. Par to liecina pētījuma rezultāti, kas trešdien tika apspriesti Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas un Sociālo un darba lietu komisijas kopsēdē.

Zinātnieki uzskata, ka labākas zināšanas par seksuāli-reproduktīvo veselību spētu bērnus pasargāt no slimībām, nevēlamas grūtniecības, kā arī atturēt no erotiska un pornogrāfiska rakstura materiālu meklēšanas internetā. Tomēr pret šādu izglītības programmas paplašināšanu iebilsts gan Izglītības un zinātnes ministrija, gan vairāki deputāti.

Saeimas deputāts Valdis Kalnozols (ZZS) norāda: “Faktiski mēs visi labi saprotam, ka mīlestība ir psihiski slims stāvoklis, un tad mēs aicinām: veidojam ģimeni aiz psihiski slima stāvokļa. Un tad beigu beigās mēs redzam sekas – ļoti liels šķirto ģimeņu skaits, bez abiem vecākiem auguši bērni. Man ir aicinājums: runāsim mazāk par seksu, vairāk par ģimeni un bērniem”.

Video

Savukārt Latvijas Universitātes docente Ieva Stokenberga pauž: “Viennozīmīgi mēs redzam, ka Latvijas skolēnu vecāki saredz, ka dzimumaudzināšanai ir ļoti liela loma un tā ir nepieciešama, viņi vienlīdz redz, ka te ir iesaistītas vairākas puses, tikpat tā ir vecāku atbildība, un tā ir arī skolas atbildība, un saredz skolu kā būtisku specifisku aģentu”.

Pašlaik par seksuāli-reproduktīvu veselību māca no 1. līdz 9. klasei sociālo zinību stundās. Kā arī no 10. klases skola pēc savas izvēles var ieviest veselības mācību. Savukārt Veselības ministrija lobē to kā obligāto priekšmetu jau pamatskolā, kurā tad arī varētu iekļaut papildu jautājumus par seksuālo izglītību.

Video

2 komentāri