Kalnmeiers: Prokurori ar savu darbu sabiedrībā rada šaubas par godīgumu

Komentāri

Noziedzības līmenis Latvijā būtiski nav mainījies, vērojams pat neliels samazinājums, taču šis kritums Latvijā no visām Baltijas valstīm ir vismazākais – tā šodien gadskārtējā virsprokuroru sanāksmē paziņoja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Īpaši straujš noziedzības kritums esot vērojams Lietuvā, kura noteikusi minimālā kaitējuma robežas, no kura jāsāk krimināllieta par neliela apmēra zādzībām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpēc Kalnmeiers uzskata, ka šo jautājumu nepieciešams risināt arī pie mums un tā ir politiskā izšķiršanās. Latvijā zādzības un piesavināšanās nelielā apmērā veido aptuveni 24% kopējā nozieguma skaita, un to izmeklēšana prasa lielus policijas un prokuratūras resursus.

Savukārt starp nākamo gadu prioritātēm aizvien būšot noziegumi valsts institūcijās, kas saistīti ar korupciju, norādīja Kalnmeiers. Tāpat šogad tiks ieviesta pastiprināta prokuroru atbildība par tiesai lūgtajiem sodiem finanšu un ekonomiska rakstura noziegumu lietās.

Jo, ja paši prokurori ar savu darbu sabiedrībā radot šaubas par godīgumu, tad šāda situācija neesot pieļaujama. Ģenerālprokurora ieskatā nedrīkstēt būt tā, ka persona valsts budžetā nodarījis kaitējumu “simtos tūkstošos eiro” un neko nevēlas atlīdzināt, bet viņam tiek piemērots nosacīts sods.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl