Komentāri

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers neredz pamatu mainīt Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu par pielaides valsts noslēpumam anulēšanu Valsts kancelejas direktorei Elitai Dreimanei, informēja Valsts kancelejā.

Dreimane lēmumu par pielaides anulēšanu plāno pārsūdzēt Eiropas Cilvēktiesību tiesā, skaidrojot to ar secinājumu, ka Latvijas sistēma vēl nav gatava pārmaiņām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Šāds lēmums liedz otrreiz pretendēt uz pielaides iegūšanu, līdz ar to uz visiem laikiem ir liegta iespēja ieņemt mūsu valsts augstāko amatpersonu amatus, kā arī augstāko vadītāju amatus valsts iestādēs un uzņēmumos,” Kalnmeiera lēmumu komentē Dreimane.

Viņa uzskata, ka lēmums par pielaides anulēšanu ir apzināta izrēķināšanās ar Valsts kanceleju – iestādi, kas nedarbojas politisko spēku interesēs. “Vāja un iztapīga ierēdniecība – tas ir ceļš uz valsts izzagšanu, korupciju un beztiesiskumu, kur sauklis – viens likums, viena taisnība visiem – būs tikai un vienīgi sienas dekors valdības sēžu zālē,” piebilst Dreimane. Viņa joprojām uzskata, ka pielaižu sistēma ir jāmaina, lai uz visiem laikiem likvidētu iespēju to izmantot kā izrēķināšanās mehānismu ar nevēlamiem politiskiem konkurentiem vai neērtiem ierēdņiem.

Jau ziņots, ka SAB anulējis pielaidi valsts noslēpumam Dreimanei. Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) atzinusi, ka Dreimane šā iemesla dēļ nevar turpināt darbu līdzšinējā amatā, bet viņai piedāvāta rotācija uz citu amatu, tomēr šo piedāvājumu Dreimane noraidīja.
Arī Dreimanes darba ikgadējās izvērtēšanas komisija, noslēdzot darbu, atzinusi, ka pielaides anulēšanas dēļ Dreimane nevar turpināt pildīt pašreizējos pienākumus. Komisija atzinumā fiksējusi, ka Dreimanei ir piedāvāta rotācija uz citu amatu, no kā viņa oficiāli ir atteikusies.

Valsts kancelejas direktore gan norāda, ka 14. aprīlī tika izplatīta nekorekta informācija par to, ka visi komisijas locekļi pieņēmuši lēmumu, ka viņa nevar turpināt darbu kā Valsts kancelejas direktore. “Patiesībā tā bija tikai Ministru prezidentes īpaša piezīme. Valsts kancelejas direktoru no amata var atbrīvot Ministru kabinets”, skaidro Dreimane.

Pēc lēmuma par pielaides anulēšanu SAB direktors Jānis Maizītis pavēstīja, ka Dreimanei pielaide valsts noslēpumam anulēta ilgstošas pārbaudes rezultātā, nevis uz šaubu pamata. Lēmums par pielaides anulēšanu balstīts uz vairāku tiesībsargājošo institūciju ilgstošu pārbaužu rezultātiem par konkrētiem faktiem, tostarp ilgstošiem pārkāpumiem Valsts kancelejā saistībā ar informācijas apriti.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl