Kalnmeiers: No “oligarhu sarunu” komisijas sagaidu konkrētas norādes par trūkumiem izmeklēšanas gaitā

Komentāri
Kalnmeiers: No “oligarhu sarunu” komisijas sagaidu konkrētas norādes par trūkumiem izmeklēšanas gaitā
Dmitrijs Suļžics / f64

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers no Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas saistībā ar “oligarhu lietu” vēlas sagaidīt konkrētas norādes par trūkumiem izmeklēšanas gaitā – tā viņš apliecināja intervijā “900 sekundēm”.

Kalnmeiers norāda, ka no “oligarhu sarunu” Saeimas izmeklēšanas komisijas sagaida konkrētas atbildes – kur un kādi bija pierādījumi, ko KNAB atrada vai neatrada.

Komentējot Ingunu Sudrabu kā šīs komisijas vadītāju, Kalnmeiers norādīja, ka tas esot politisks vērtējums: “Ja sarunās ir pieminēts kāds cilvēks, vai tas automātiski nozīmē, ka viņš ir izdarījis ko sliktu?”

Ģenerālprokurors atteicās vērtēt komisijas priekšsēdētāja vai komisijas darbu, jo tās darba ietvaros ir arī prokurora darba izvērtēšana.

Kalnmeiers atzina, ka šādas komisijas izveide ir lietderīga, jo diskusiju laikā atklājusies vesela virkne ar problēmām. Kā vienu no piemēriem viņš minēja, ka Krimināllikumā nav iekļauts termins “valsts nozagšana”. “Tieši lietojot šo terminu, nevienu pie atbildības saukt nevar,” viņš norāda.

Intervija ar Ēriku Kalnmeieru

Lasi vēl