1 komentārs
Kalnmeiers: Jautājums par atbildību “oligarhu lietas” izmeklēšanā ir jārisina objektīvā institūcijā
Gints Ivuškāns / f64

Jautājums par atbildību “oligarhu lietas” izmeklēšanā ir jārisina atbilstoši tiesiskas valsts principiem, objektīvā un kompetentā institūcijā, izvērtējot iesniegtos dokumentus, kā arī uzklausot sniegtos skaidrojumus, uzskata ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Iespēja uz objektīvu vērtējumu ir jādod visām personām, tajā skaitā ģenerālprokuroram, norādīja ģenerālprokurors.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kalnmeiers informēja, ka prokuratūra gatavo informāciju Saeimas Nacionālajai drošības komisijai, to iesniegs arī Nacionālajai drošības padomei un parlamentārās izmeklēšanas komisijai vai jebkurai citai institūcijai, kurai tiks uzdots veikt pārbaudi un izvērtēt tiesībaizsardzības institūciju darbu minētās lietas sakarā.

“Veicot izvērtēšanu, konkrētā institūcija izvērtēs arī ģenerālprokurora darbības atbilstību likumam un sniegs savu vērtējumu, kas būs pamats arī man jau konkrētu secinājumu izdarīšanai un tālākas rīcības lēmuma pieņemšanai,” norādīja Kalnmeiers.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis šonedēļ paziņoja, ka saistībā ar tā dēvēto oligarhu sarunu procesu atbildība jāuzņemas visām procesā iesaistītajām personām, tostarp, arī ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram.

Valsts prezidents atbalsta Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi, kas būtu viena no formām, kurā var izvērtēt iesaistīto, tostarp valsts institūciju atbildību konkrētajā gadījumā un nākt ar kādiem priekšlikumiem.

Kā ziņots, ka viesnīcā “Rīdzene” noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

KNAB šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess KNAB un prokuratūrā tika izbeigts.

Saeimā pārstāvētās koalīcijas partneri konceptuāli atbalstījuši partijas “Vienotība” priekšlikumu par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidošanu saistībā ar žurnālā “Ir” publiskotajām “oligarhu sarunām”.

TOP komentāri

  • Skeptiķis
    +1 +1 0

    Skeptiķis

    Galvenais ir visu sapiņķerēt tā, lai neviens ne par ko nebūtu vainīgs.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl