Kalnmeiers: izmeklētāju darbs ir katastrofālā līmenī

Komentāri

Latvijas policijas izmeklētāju darbs ir katastrofālā līmenī – ar tik skarbu paziņojumu klajā nācis ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Pēc viņa teiktā, policijas rindas pametuši teju vai visi talantīgākie izmeklētāji, tādēļ noziegumu risināšana notiek zem katras kritikas. Tam gan nepiekrīt valsts policijas šefs.  Pēdējā gada laikā valstī vērojama ļoti biedējoša tendence – noziedzības līmenis, salīdzinot ar pērno gadu, pieaudzis par 8,5%, taču prokuratūrā no policijas saņemto lietu skaits ir samazinājies.

Daudz sūdzību nākas uzklausīt no ārvalstu investoriem par ekonomikas noziegumu izmeklēšanas zemo kvalitāti. Lietu izmeklēšana bieži vien ieilgst un beidzas ar “čiku”.  Kalnmeiers secina, ka pie vainas ir vairākas, gadu gaitā samilzušas problēmas, kam pamatā ir katastrofālais naudas trūkums.

Ģenerālprokurors skaidro, ka policija spējīgākos kadrus norīko skaļo lietu izmeklēšanā – Zolitūdes traģēdijas, Rīgas Pils ugunsgrēka lieta – pie tām darbs norit normāli. Tikmēr cieš ikdienas darbs, ko likumsargi atstāj novārtā.

Uz pēkšņu algu paaugstinājumu policisti var necerēt. Iekšlietu ministrijā izstrādāta īpaša programma, kas paredz palielināt algas no 2016. gada, tomēr Ģenerālprokurors lēš, ka līdz 2020. gadam nekādi vērienīgi uzlabojumi gan nav gaidāmi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl