Komentāri

Pārtikas ražotāju iebildumu dēļ Ministru kabinetā šodien tā arī netika panākta vienošanās par pāreju uz jaunām transtaukskābju normām, ko drīkstētu saturēt dažādi produkti.

Ražotāji apelē pie laika trūkuma – ar gadu nepietikšot, lai nomainītu receptes, kā arī tehnoloģiskās iekārtas. Veselības ministrija gatava piekāpties, kā maksimālo pārejas periodu dodot trīs gadus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopumā valdība atbalsta jaunās transtaukskābju normas pārtikā (to daudzums nedrīkstēs pārsniegt 2-4% no kopējā tauku daudzuma produktā), taču problēmas rada pārejas perioda noteikšana. Veselības ministrija bija iecerējusi atvēlēt gadu, lai ražotāji varētu iztirgot esošās preces un pārveidot ražošanu. Taču pārtikas uzņēmēji žēlojas, ka ar šo laiku nepietiks. Viņi norāda, – būšot gan jāmaina receptes, gan ražošanas iekārtas. Tas viss prasīšot investīcijas.

Skaties foto:

“Mēs nevaram runāt tikai par lieliem uzņēmumiem, mums jāatceras, ka Latvijā ir arī ļoti daudz mazu uzņēmumu, kurus šādas pārmaiņas finansiāli un administratīvi skars visvairāk. Viņiem šis gads varētu būt stipri mazs laika posms, lai pielāgotos jaunajiem nosacījumiem. Tāpēc mūsu viedoklis  – trīs gadi būtu pilnīgi pietiekami, lai adaptētos jaunajām prasībām,” sacīja Pēteris Liniņš, Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas pārstāvis.

Ražotāju pusē ir arī Zemkopības ministrija, kas teic, – jaunie noteikumi skars nepilnus astoņus tūkstošus Latvijas pārtikas aprites uzņēmumu, kuri, iespējams, ražošanā un ēdienu gatavošanā izmanto transtaukskābes. Tas būšot papildu slogs un izmaksas arī Pārtikas un veterinārajam dienestam, kas pašreiz šādas analīzes no produktiem neņem.

Līdz šim daudzas valstis šādus ierobežojumus jau ir pieņēmušas. Tostarp ir, piemēram, Dānija, Austrija, Šveice un Ungārija. Bet ASV trīs gadu laikā plāno pilnībā aizliegt produktus, kas satur transtaukskābes, atzīstot tās par veselībai kaitīgām.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl