Komentāri

Atklājušies jauni fakti skandālā, kurā ierauts “Skonto” stadions un kura dēļ apdraudēta Latvijas futbola izlases spēle ar Eiropas čempioni Portugāli.

“Skonto” stadiona saimnieks – “Adventik group” – apgalvo, ka stadiona demontāža ir tiesu izpildītāju patvaļa, aiz kuras, iespējams, slēpjas Latvijas Futbola federācijas ilggadējā prezidenta Gunta Indriksona intereses. Indriksons to noliedz, tikmēr policijā sāktas divas dažādas izmeklēšanas par iespējamu krāpniecību un ir arī aizturētie.

“Adventik Group”, aiz kuras stāv Krievijas investori, “Skonto” stadionu iegādājās pirms pāris gadiem. Pagājušonedēļ sākoties publiskajam konfliktam ar uzņēmumu “Light” par stadiona kustamās mantas izmantošanu, investori par savu juridisko pārstāvi nolīga bijušo KNAB darbinieku Juri Jurašu. Viņš apgalvo, ka notiekošais ir sen nepieredzēta valsts institūciju patvaļa.

Juris Jurašs SIA “Adventik Group” juridiskais pārstāvis: Tas, kas notika no tiesu izpildītāju un Valsts policijas puses, investoriem raisīja šoku.

Lai arī tiesas spriedumā melns uz balta rakstīts, ka “Skonto” stadiona īpašniekiem ir ļauts turpināt lietot kustamo mantu, kas pieder uzņēmumam “Light”, tiesu izpildītāji stadiona krēslus un apgaismojumu piektdien brutāli sākuši demontēt, nevis aprakstīt, kā to paģērē likums. Šo procesu vadījis nevis tiesas nozīmētais izpildītājs Mārtiņš Eglītis, kurš, pēc Juraša teiktā, esot tikai “pasūtījumu izpildītājs”, bet savulaik no jomas padzītā bēdīgi slavenā juriste Inga Čepjolkina, kura redzama arī fotogrāfijā.

TV3 ziņas

Jurašs: Viņa bija tā, kas to tiesu izpildītāju darbu uz vietas koordinēja un vadīja. Ņemot vērā viņas “varoņdarbus”, tas raisa domas par notiekošā leģitimitāti.

Bez Čepjolkinas krēslu demontāžu uzraudzījuši ar kādreizējo kriminālo autoritāti Ivanu Haritonovu saistīti cilvēki, tostarp kāds vīrs ar iesauku “Kamiļ”. Ar krēslu un stadiona apgaismojuma demontāžu gan lietas neapstājas. Šonedēļ esot saņemti draudi par stadiona uzaršanu, kas Portugāles spēles norisei pārvilktu treknu strīpu.

Jurašs: Pēc tiesu izpildītāju interpretācijas viss tas, kas ir zemē, arī zem futbola laukuma esošā ūdens laistīšanas sistēma ir kustama manta, un viennozīmīgi izskanēja, ka var šis laukums tiks uzarts vai uzrakts, lai “trubas” varētu izņemt un aizvest prom.

Lai arī Jurašam neesot tiešu pierādījumu, daudzi apstākļi liecinot, ka aiz “Skonto” stadiona demontāžas, iespējams, stāv Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Guntis Indriksons.

Viņš, visticamāk, vēloties nomainīt sev netīkamo stadiona operatoru, firmu “Fitnesa parks”, ar kuru “Adventik Group” noslēgusi līgumu par stadiona izmantošanu un kurai Futbola federācija maksā par izlases spēlēm. Gadā samaksāta summa “Fitnesa parks” svārstās ap 200 000 eiro. Tieši par to, kas “apgūs” šo summu, šobrīd arī notiek cīņa, par kuras ķīlniekiem kļuvuši futbola līdzjutēji.

Jurašs: Tādi signāli no vairākām pusēm vismaz man ir bijuši, ka ir cilvēki, kas vēlas šo spēļu organizēšanu un operēšanu šajā stadionā veikt. Un viņš ir viens no tiem, kas tiek pieminēts, kas varētu būt ieinteresēts visā šajā pasākumā!

Indriksons, kuram savulaik “Skonto” stadions piederēja, aizdomas par savu iesaisti stadiona demontāžā sauc par muļķībām.

Guntis Indriksons, LFF prezidents: Jūs galīgi jocīgi paliekat? Es esmu Latvijas Futbola federācijas prezidents, un es mēģināšu nojaukt Latvijas izlases spēli ar Portugāli Rīgā!? Kategoriski noraidu, ka tur ir kādas Indriksona, Mežecka vai Futbola federācijas finansiālas intereses!

Kā noskaidroja TV3 Ziņas, “Skonto” stadiona skandālam uzmanību pievērsusi arī Valsts policija, kura ierosinājusi resorisku pārbaudi.

Dairis Anučins, Valsts policijas pārstāvis: Tajā tiek vērtēts vai darbības, kas tiek tur veiktas atbilst likuma, un vai nav saskatāmas kādas kriminālnozieguma pazīmes.

Paralēli Ekonomikas policija piektdien aizturējusi stadionu demontējošā uzņēmuma “Light” vadītāju, Igaunijas pilsoni Alanu Selteru. Viņš aizturēts kriminālprocesā, kas sākts par krāpniecību un saistīta ar “Skonto” stadiona īpašnieku maiņām. Jurašs gan uzsver, ka Valsts policijas pārstāvji tiesu izpildītāju patvaļu nenovērš, kas varētu liecināt par viņu ieinteresētību.

Futbola skolas “Metta” izveidotājs Andris Rihters uzskata, ka tik zemu kājbumbas prestižs kā šobrīd nav bijis. Tāpēc 28. aprīlī Latvijas Futbola federācijas kongresā būt jārunā par prezidenta priekšlaicīgu pārvēlēšanu.

Andris Rihters, FS METTA īpašnieks: Latvijas futbolā ir nepieciešamas vēsmas vadības līmenī. Situācija ir tik kritiska, ka, ja Jūs nāktu uz kongresu un teiktu, ka gribat būt par prezidentu un Jums būtu programma, Jūs savāktu līdz 50 balsīm, jo šobrīd zemāk jau nav vairs kur krist.

Kā iespējamais Indriksona pēctecis tiek minēts Latvijas futbola izlases kapteinis Kaspars Gorkšs.

Lasi vēl