Komentāri
Kaislības ap Stambulas konvenciju: varētu pat tikt prasīta Rasnača demisija
FOTO: Jānis Eglītis ()

Šodien resursa centra sievietēm Marta birojā notika tikšanās, kas veltīta Stambulas konvencijai. Tajā tika ziņots, ka vairākas nevalstiskās organizācijas kritiski vērtē tieslietu ministra Dzintara Rasnača darbu un varētu prasīt viņa atkāpšanos. Šādu vēlmi šodien izteica arī publicists Ilmārs Šlāpins.

Resursu centra Marta vadītāja Iluta Lāce skaidroja, ka par šādu prasību vairākas nevalstiskās organizācijas varētu kopīgi informēt pēcpusdienā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt Tieslietu ministrijas rīkotajā preses konferencē tika sniegta informācija par Latvijas iespējamo rīcību saistībā ar pievienošanos Stambulas konvencijai. Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs akcentēja, ka visi aizsardzības pasākumi, kas novērš vardarbību, ir iekļauti Latvijas likumos.

Tieslietu ministrijas pasūtītā analīze par Stambulas konvencijas noderīgumu nodokļu maksātājiem izmaksāja 3000 eiro.

Jau ziņojām, ka šīs konvencijas – pilnajā nosaukumā Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbību ģimenē novēršanu un apkarošanu – būtība ir nepieļaut vardarbību ģimenē un pret sievietēm. 29 lappušu garajā dokumentā ir noteikts, kādi pienākumi valstij jāveic, lai sievieti aizsargātu. Piemēram, par krimināli sodāmu jānosaka psiholoģiskā, fiziskā, seksuālā vardarbība, piespiedu aborts un citi noziegumi.

Foto

Plašāk par Stambulas konvenciju TV3 Ziņās plkst. 19.00!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl