Kairišs: Man nav simtprocentīgas pārliecības, ka mūsu prezidentu neapstiprina Maskavā

Sešu ”Lielā Kristapa” balvu laureātes, filmas ”Melānijas hronika”, kas vēsta par par represijās cietušajiem un tautu deportācijām, par vēsturi un arī savā ziņā par mūsdienām, režisors Viesturs Kairišs saskata virkni problēmu, kas, viņaprāt, Latvijā nav sakārtotas, taču par šobrīd aktuālāko un sāpīgāko viņš uzskata faktu, ka joprojām nav publiskota kādreizējās Valsts drošības komitejas (VDK) jeb tā sauktās čekas dokumentācija.

Atpakaļ uz rakstu

13 komentāri

 • Rolands
 • Aris Ramats

  Aris Ramats

  "Trīs minūšu lidojums" ir 1979. gada latviešu padomju divsēriju spēlfilma, kas uzņemta Rīgas Kinostudijā. Filmas režisore ir Dzidra Ritenberga.
  Lūk, par līdzīgu tēmu talantīgs darbs!
 • Aris Ramats
 • Solveiga Pelnēna

  Solveiga Pelnēna

  Kopš kura laika demokrātiskā valstī ir cenzūra? Vai mans komentārs, kas ir PRET, neiederas un ir nepiemērots?
 • Solveiga Pelnēna

  Solveiga Pelnēna

  Tas, ka latvieši bija tie, kas sagatavoja to ceļu saviem kaimiņiem un pat draugiem uz Sibīriju, nav šaubu! Bet tāpēc, Raimond Vīksna, nesaki Latvietei tādus vārdus, jo arī tavējie neliecina par dižu intelektu pēc ši izteikuma!
  Arī manā ģimenē bija izsūtīšanas un viskautkas briesmīgs, ka mani vecāki baidījās mani nelaist kaut kur skolas pasākumos, ka nesāk skatīties, kas mēs esam. Un tikai. Mēs esam noraudājuši par to, mēs esam saņēmuši nožēlojamās reabilitācijas apliecības. Bet nevar taču visu laiku ņaudēt un īdēt! Kurai tautai gan negāja slikti tais laikos? Un visos laikos? Un vai tagad ir labāk? VISUR DARUDI.Masu mēdiji kā uzvilktas marionetes vienu un to pašu skandina. Taču Kairišs savā muļķībā pārspēja pats sevi, sakot par Vējoni! Un vispār- viņš taču ir PREZIDENTS, nevis sētas puika, kuram var pateikt: "Ei tu!"Nožēlojama ir tauta, kas savu prezidentu sunī!UN , kas attiecas uz "Melānijas hroniku" - neiešu un neskatīšos! Kārtējais pārspīlējums un nabadzības apliecība. Ko var parādīt cilvēks, kas publiski tā izsakās!
 • Aivars Bērziņš Aivars Bērziņš

  Aivars Bērziņš Aivars Bērziņš

  Ja jau Trampu iecēla Maskava, kur ir problēma, ka Vējionis tāpat neiekļuva prezidentos, absalūta amēba, nožēlojami.
 • Latviete

  Latviete

  Pēc filmas noskatīšanās ,mani pārņem pārliecība ,ka veda uz Sibīŗiju galīgi aptaurētus, neizglītotus cilvēkus,kas nebija lasījuši avīzes . Cilvēki jau iepriekš zināja ,ka ir tādas izvešanas un ,kas viņus sagaida. Ja izsūtīja uz 20 gadiem, vai tad visu laiku filmā ir jārāda tas visliktālakais. Liekas ,ka tas viss ir īpaši sadramatizēts. Domāju,ka cilvēki centās izdzīvot un pielāgoties Sibīrijas apstākļiem, nevis visu laiku činkstēt, plosīties, dzīvot caura jumta mājā, it īpašī stipras sievietes. Mani sāka garlaikot beigās šī filma, jo es vairs neuzticējos tam ,ko rāda. Aktrisei zelta gredzens pirkstā, kāpēc tas netika atņemts vai iemainīts. Tad speciāli veda asinis no Krasnojarskas, kur radās tāda iespēja to darīt. Pēc atgriešanās no Sibīrijas 1957.gadā, neviens nesprēgāja aizejot uz Operas namu, bet pēc pirmā pieprasījuma novilka vateņus, gāja ar zeķēm. Man stāstīja cilvēki ,kas bija Sibīrijā ,ka viņi centušies izdzīvot visiem spēkiem, lasījuši taigā ogas ,sēnes, vārījuši, audzējuši dārzeņus, stādījuši kartupeļi mizas. Pirmā ziema esot bijusi visgrūtākā. Protams ,ka mira cilvēki, jo paņēma visus, gan mazus, gan slimus. Nenoliedzu, ka grūti bija, pārdzīvojumi un aizvainojums par to visu. Domāju ,ka redzēšu reālāku filmu.
  • Normunds Vīksna

   Normunds Vīksna

   Gribētu vien piebilst, ka arī latvieši bija izcili izpalīgi savu tautiešu izsūtīšanas sarakstu veidošanā un to pazemošanā, kuri spēja atgriezties.Spriežot pēc tava, latviete, komentāra, arī tavi radiņi nav bez grēka.Vai arī vienkārši nav paveicies ar intelekta pilnveidošanu.
 • Rita

  Rita

  Ja Raimonds Vējonis PIEČAKARĒS VISU LATVJU TAUTU NU TAD JO PIEBILST?!
  Raimond PIETIEK AIZSTĀVĒT LIELOS ZAGĻUS!!!
 • kaimiņiene

  kaimiņiene

  1.Šo ''laureāti'' nevajadzēja rādīt uz valsts svētkiem,bet 24.martā
  2.Galvenajā lomā vajadzēja latvisku aktrisi
  3.Netēlo gudrīti lietās ko nezini
 • mozys čangaleits

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!