Kairišs: Man nav simtprocentīgas pārliecības, ka mūsu prezidentu neapstiprina Maskavā

13 komentāri
Kairišs: Man nav simtprocentīgas pārliecības, ka mūsu prezidentu neapstiprina Maskavā
Edijs Pālens / LETA

Sešu ”Lielā Kristapa” balvu laureātes, filmas ”Melānijas hronika”, kas vēsta par par represijās cietušajiem un tautu deportācijām, par vēsturi un arī savā ziņā par mūsdienām, režisors Viesturs Kairišs saskata virkni problēmu, kas, viņaprāt, Latvijā nav sakārtotas, taču par šobrīd aktuālāko un sāpīgāko viņš uzskata faktu, ka joprojām nav publiskota kādreizējās Valsts drošības komitejas (VDK) jeb tā sauktās čekas dokumentācija.

Savu nostāju viņš pauda arī ”Lielā Kristapa” balvu pasniegšanas ceremonijā. Sarunā ar TV3 Kairišs norāda, ka svarīga ir ne vien “čekas maisu” satura publiskošana, bet arī tā izskaidrošana.

Jāpiebilst, ka par šo jautājumu bieži runā arī Latvijas prezidents Raimonds Vējonis. Taču skaidru nostāju viņš tā arī nav paudis. Vien norādījis, ka VDK zinātniskās izpētes komisijai būtu jāvēršas Saeimā, kas var pieņemt attiecīgu likumu.

Jautāts par šādu Valsts prezidenta izvairīgu viedokļa paušanu, Viesturs Kairišs norāda, ka ticība valsts galvai viņam nav absolūti nekāda:”Kopš “Oligarhu sarunu” publicēšanas man nav simtprocentīgas pārliecības, ka mūsu prezidentu neapstiprina Maskavā. Piedodiet, man šādas pārliecības šobrīd nav.”

Par Vējoņa izvairīgo pozīciju režisors ir aizkaitinās un aicina iedzīvotājus nesekot amatpersonu kūtrumam. Lai pārtrauktu iekšējā pazemojuma sajūtu, viņaprāt, ir laiks aktīvi pieprasīt savu taisnību.

Skaties visu TV3 Ziņu interviju ar Viesturu Kairišu!

13 komentāri