Kaimiņš rosina bēgļiem pabalstus izmaksāt tikai Latvijā derīgās bankas kartēs, lai naudu neiztērē Zviedrijā

3 komentāri
Kaimiņš rosina bēgļiem pabalstus izmaksāt tikai Latvijā derīgās bankas kartēs, lai naudu neiztērē Zviedrijā
Foto: LETA

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien pirms pirmā lasījuma skata grozījumus Patvēruma likumā. No Saeimas komisijas ziņo TV3 žurnāliste Monta Jakovela, ka komisijā notikušas diskusijas par to, kā ierobežot pabalstu izmaksu bēgļiem, kuri pēc statusa saņemšanas tomēr aizbēg no Latvijas.

Tiek plānots pabalstu saņemšanu saistīt ar reģistrēšanos Nodarbinātības valsts aģentūrā, paredzot patvēruma statusu saņēmušiem ārvalstniekiem pārtraukt pabalsta izmaksu, ja viņi nereģistrēsies Nodarbinātības valsts aģentūrā vai nepildīs bezdarbnieka pienākumus. Šie likuma grozījumi paredz, ka pabalsta izmaksu pārtrauks, ja persona būs atstājusi Latviju.

Komisijas deputāts Artuss Kaimiņš ierosināja, lai bēgļiem piešķir bankas kartes, kas derīgas tikai Latvijā, lai “lielo” pabalstu viņi neiztērētu Zviedrijā. Katram patvēruma statusu saņēmušajam ārvalstniekam Latvija mēnesī maksā 139 eiro pabalstu, kā arī 97 eiro par katru nākamo ģimenes locekli.

Publiskajā telpā jautājums par pabalstu izmaksu aktualizējās pēc tam, kad izskanēja ziņas par 21 ārvalstnieku, kas pēc patvēruma statusa saņemšanas devies uz Vāciju. Turklāt vairākām personām arī pēc Latvijas pamešanas turpinājusies pabalsta izmaksa.

Grozījumi paredz, ka pabalstu bēglim vai alternatīvo statusu ieguvušai personai darbspējīgā vecumā izmaksā, ja persona strādā, pabalstu izmaksājot ne ilgāk par trīs mēnešiem kopš darba ņēmēja vai pašnodarbinātā statusa iegūšanas. Tāpat pabalstu izmaksā, ja ārvalstnieks nestrādā, ir reģistrējies Nodarbinātības valsts aģentūrā, viņam ir bezdarbnieka statuss un viņš pilda bezdarbnieka pienākumus.
Nodarbinātības valsts aģentūrā nebūs jāreģistrējas personai, kurai noteikta pirmā vai otrā invaliditātes grupu, vai arī persona, kura iegūst izglītību klātienē Latvijas vispārējās, profesionālās vai augstākās izglītības iestādēs.

Plašāk par grozījumiem Patvēruma likumā TV3 ziņās plkst. 19.00!

TOP komentāri

 • aivars
  +1 +1 0

  aivars

  kamdel iet par setnieku un slaucit ielas ,ja LATVIJAS SAEIMA var apmaksat vinu dziovosanu bez darba,viss ok
 • jeezin
  0 0 0

  jeezin

  un katru mēnesi braukt pakaļ? un tu domā ka viņš par to neiedomājās? protams ka no tās kartes nevar izņemt visu 1 dienā
 • Imants
  0 0 0

  Imants

  Kaimiņš ir pamuļķis, jo uz Eiropu var aizbraukt arī skaidru naudu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl