Komentāri

Valsts policija šogad vēlas sadarboties ar iedzīvotājiem, piedāvājot iesaistīties kaimiņu drošības programmā. Tā guvusi plašu atsaucību citviet Eiropā un arī dažās Latvijas pilsētās.

Pirms dažiem gadiem Latvijā sarosījās cilvēki, kuri vēlējās iedzīvināt īpašu kaimiņu savstarpējas palīdzības sistēmu, kam dots nosaukums Kaimiņu drošība. Tika izveidota biedrība, un šobrīd tās dalībnieki kā brīvprātīgie uzrauga paši savas apkārtnes dzīvojamos rajonus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vladimirs Stravinskis, biedrības Kaimiņu drošības pārstāvis:

Mūsu iespēju robežās cenšamies palīdzēt policijai, lai novērstu sabiedriskās kārtības pārkāpumus vai pat noziegumus – par meklējamām personām, par vietām, kur pulcējas anticosiālie elementi, kur notiek narkotiku izplatīšana, nelegāla alkohola tirdzniecība.

Piemēram, februāra beigās biedrība nodevusi policijai informāciju par kādas aizdomās turamas personas atrašanās vietu, kuru policija izsludināja meklēšanā.

Šobrīd šādu sistēmu iecerēts ieviest visā valstī, jo tāda veiksmīgi jau darbojas citviet Eiropā, arī Igaunijā un Lietuvā. Pētījumi liecina, ka rajonos, kur darbojas programma, noziedzība krītas pat par 40%.

Skaties foto!

Šobrīd Valsts policijā gatavojas mācīt darbiniekus, kuri vasarā plāno stāstīt iedzīvotājiem par šo programmu.

Programmu šovasar sāks ieviest vairākās Latvijas pilsētās – Cēsīs, Tukumā, kā arī Rīgā Brasas iecirkņa teritorijā, bet pēc tam to izvērtīs visās valstī. Kā liecina igauņu un lietuviešu pieredze, kaimiņu drošības programmā iesaistās aptuveni 10% iedzīvotāju.

Skaties video!

Lasi vēl