1 komentārs

Baldones novada domes deputāta Žaņa Gaujas nekustamais īpašums aizaudzis ar invazīvu un bīstamu augu sugu – latvāņiem. Deputāts par tiem neliekoties ne zinis un ar tiem necīnās. Tikmēr kaimiņi ir satraukušies, ka nešpetnais augs strauji izplatās arī ārpus šā deputāta īpašuma. 

“Varētu tos nopļaut kaut vai pirms ziedēšanas. Citādi tie izplatās kā sērga, un arī pie mums jau ir tikuši. Nav jau tā, ka viņam ir tikai deputāta alga – ir arī zemnieku saimniecība, vajadzīgā tehnika,” sūdzas kaimiņi, pie kuriem latvāņu sērga jau pamazām pārceļo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kaimiņi jau pirms vairākiem gadiem sūdzējušies domei, tāpat runājuši ar pašu deputātu Žani Gauju. Sūdzības domē beigušās tikai ar izteiktu brīdinājumu, savukārt saruna ar pašu deputātu, kā stāsta kaimiņi, bijusi visai augstos toņos, un beigās deputāts esot nometis klausuli.

Sarunā ar Bez Tabu viņš iesaistīties nevēlas, taču atzīst, ka šis nav vienīgais kašķis ar kaimiņiem – ar citiem nāburgiem jau esot tiesājies par citām problēmām. Jautāts par latvāņu kultivēšanu savā zemes gabalā, Ž. Gauja uzskata, ka viņam nebūtu kā īpašāk ar tiem jācīnās, nekā to dara pārējā Latvijā. ”Esmu tāds pats cilvēks kā pārējie,” saka deputāts. Uz Bez Tabu jautājumu, vai viņam kā deputātam nebūtu jārāda priekšzīme tautai, viņš atbild: ”Liecieties mierā. Jūs taču ļoti labi saprotat… Man, re kur, viens kaimiņš ir blakus, ar kuru septiņus gadus tiesājos par kaut kādu ceļu, re kur, vēl viens, re kur vēl viens,” rāda deputāts.

Baldones novada domes priekšsēdētāja situāciju raksturo šādi:

Žanis, kā varējis, ir apkopis, bet, protams, uz sitienu – vienā gadā, to jau izdarīt nevar. Cīnās. Visa Latvija cīnās. Vai tad viens deputāts Žanis Gauja būtu pie lielā zvana jākar?

Tiesa gan, kā noskaidro Bez Tabu, likums arī paredz, ka visiem Latvijas iedzīvotājiem būtu jācīnās ar invazīvajām kultūrām, pie kādām pieder arī latvāņi. Gadījumos, kad zemes īpašnieks necīnās ar invazīvajām augu sugām, paredz piemērot sodu. Tas var būt brīdinājums vai arī naudas sods līdz 350 eiro apmērā privātpersonām, vai arī pat 1400 eiro – juridiskām personām.

Viens latvānis var saražot vairāk nekā 10 000 sēklu, tādēļ tie izplatās ļoti strauji.

Skaties video!

TOP komentāri

  • Jānis
    0 0 0

    Jānis

    Paldies Kauliņu ģimenei par aktivitāti,bet es tikai tagad nesaprotu,kas mani pašu uztrauc vairāk,vai latvāņi ,vai Baldones novada domes priekšsēdētājas vienaldzīgi bezkaunīgā attieksme pret novada iedzīvotājiem,vai novada deputāta vīzdegunīgā attieksme pret vēlētājiem,domāju ka šeit derētu kāda kolektīva vēstule, piemēram VARAM,...nu vismaz opozīcijai..u.t.t.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl