Kaimiņam atlabšana no Covid-19 prasījusi 34 dienas

Pievienot komentāru
Kaimiņam atlabšana no Covid-19 prasījusi 34 dienas
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš pēc inficēšanās ar Covid-19 mājās karantīnā pavadījis 34 dienas, līdz beidzot viņa testi uz slimību bijuši negatīvi, sociālajos tīklos paziņojis pats deputāts.

Kaimiņš norādījis, ka viņš ir iekļauts arī eksperimentālajā programmā, kas monitorē asinīs atrodamās antivielas ar mērķi radīt vakcīnu.

“Tiekamies valdības koridoros un ielās, ievērojot noteikto distanci, protams,” izteicies Kaimiņš, pēc kura inficēšanās ar Covid-19 pašizolācijā nācās doties visiem Saeimas deputātiem un lielai daļai valdības, līdz ar to šo institūciju sēdes sāka notikt attālināti.

Tikmēr Latvijas Darba devēju konfederācijas eksperts un statistikas datu entuziasts Jānis Hermanis ir apkopojis datus par Covid-19 reģistrēto gadījumu skaitu Latvijā dalījumā pēc laika kopš pozitīvā testa. Viņa sociālajos tīklos izvietotā informācija liecina, ka līdz vakardienai no reģistrētajām Covid-19 saslimšanām 28% gadījumu bija pagājušas vairāk nekā 30 dienas kopš pozitīvā testa, 20% – 25 līdz 29 dienas, 17% – 20 līdz 24 dienas, 10% – 15 līdz 19 dienas, ap 9% – 10 līdz 14 dienas.

LETA jau ziņoja, ka Kaimiņš par saslimšanu ar Covid-19 sociālajos tīklos paziņoja 21.martā. Tolaik viņš norādīja, ka no 17.marta saistībā ar sliktu pašsajūtu ir pašizolējies. “Es atvainojos visiem, ar kuriem tikos 15. un 16.martā, un aicinu un lūdzu viņus pārbaudīties!” raksta deputāts.

Pēc Kaimiņa saslimšanas ar Covid-19, Slimību profilakses un kontroles cents izmeklēja visus parlamentāriešus un citus parlamenta darbiniekus, ministrus, taču nevienam tests nebija pozitīvs.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!