Kaimiņa lieta: kas līdz šim zināms?

6 komentāri

Saeimas deputātam Artusam Kaimiņam (KPV LV) piemērots aizdomās turamā statuss par nepatiesu ziņu norādīšanu amatpersonas deklarācijā un nelikumīga finansējuma pieņemšanu partijai. 

Korupcijas apkarotāji no īslaicīgās aizturēšanas izolatora atbrīvojuši Kaimiņu un pārējās divas šajā lietā iesaistītās personas, bet visiem vienlaikus noteikti arī drošības līdzekļi.

Līdz ar aizturēto atbrīvošanu, KNAB ceturtdien nāca klajā arī ar oficiālu skaidrojumu, par ko tieši deputāts un pārējie iesaistītie tiek turēti aizdomās.

Ceturtdien atbrīvots arī trešais šajā lietā iesaistītais – uzņēmējs Viesturs Tamužs. Visiem trim KNAB piemērojis aizdomās turēto statusu kriminālprocesā.

KNAB ceturtdienas izplatīja skaidrojumu, kur apraksta, par ko izmeklētāji tur aizdomās Saeimas deputātu un pārējās divas personas. Cilvēku vārdi KNAB paziņojumā nav minēti, taču ir viegli uzminami. Deputātam Kaimiņam KNAB inkriminē nelikumīgu finansējuma pieņemšanu partijai, kā arī liela apmēra ienākumu nenorādīšanu amatpersonas deklarācijā par 2015. gadu. To, ka parlamentārietis iesaistījies shēmās, lai papildu deputāta algai saņemtu vēl kādu slēpties gribošu labdaru naudu, iepriekš publiski pauduši Kaimiņa agrākie sabiedrotie, ieskaitot “KPV LV” bijušo biedru Ilmāru Poikānu, kura iesniegums bija viens no iemesliem kriminālprocesa sākšanai.

Tomēr par deputāta Kaimiņa iespējamiem pārkāpumiem šajā korupcijas apkarotāju sniegtajā aprakstā ir visnotaļ maz informācijas. Daudz plašāku skaidrojumu KNAB sniedz par iespējamo shēmu, par kuras realizāciju aizdomās ir turēti partijas “KPV LV” līdzpriekšsēdētājs Atis Zakatistovs un iespējamais partijas neformālais sponsors Viesturs Tamužs.

No korupcijas apkarotāju skaidrojuma izriet, ka uzņēmējs, uzņēmuma “Eco Baltia” padomes priekšsēdētājs Viesturs Tamužs 2016. gadā nokārtojis, ka uzņēmums, kurā Tamužam ir ietekme, maksās par konsultācijām Zakatistova uzņēmumam. Šajās darbībās KNAB saskatījis naudas izkrāpšanas pazīmes no uzņēmuma. Tikmēr Zakatistovs šādi nodrošinājis sev 2000 eiro mēnesī. Nauda, pēc KNAB skaidrojuma, novirzīta politiskās partijas ‘KPV LV” nelikumīgai finansēšanai. Tas turpinājies līdz publiskajā telpā parādījās ar slēpto kameru ierakstīts video par sarunām, kurās piedalās Tamužs, Zakatistovs un arī deputāts Kaimiņš. Tamužs interesējas par to, kādu labumu iegūs sev.

Ar Tamužu LNT Ziņām piektdien neizdevās sazināties.

Tamuža advokāts LNT Ziņām teica, ka viņa klients kategoriski noliedz visas korupcijas apkarotāju aizdomas. Pirmdien Tamužs rīkos preses konferenci, kurā sniegs plašākus skaidrojumus. Arī Kaimiņš piektdien nebija sazvanāms, bet sociālajos tīklos deputāts paziņojis, ka pirmdien rīkos preses konferenci.
6 komentāri