Komentāri

Kamēr savu kārtu uz trešo lasījumu gaida likums par aizliegumu tirgot enerģijas dzērienu nepilngadīgajiem, tikmēr tirgotāju pārstāvji apņēmušies pierādīt, ka šādi likuma grozījumi tomēr nebūtu atbalstāmi. Viņi uzskata, ka enerģijas dzērieni nav kaitīgāki par citiem kofeīnu saturošiem dzērieniem, turklāt šāds likums var novest pie tiesvedības.

Uz minētajām likuma izmaiņām asi reaģējuši tirgotāji un rūpnieki, kuri uzskata, ka šāds likums kropļos tirgu, turklāt runas par enerģijas dzērienu kaitīgumu esot pārspīlētas. Šāds viedoklis ir arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LRTK) pieaicinātam austriešu ekspertam, kurš saka, ka kafijā un limonādēs kofeīna saturs ir krietni lielāks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto!

“Aizliedzot nepilngadīgajiem tirgot enerģijas dzērienus, Latvija pārkāptu vairākus punktus Eiropas Savienības (ES) līgumā par brīvo tirdzniecību. Enerģijas dzērienu ražotāji ir gatavi vērsties Eiropas tiesā, ja šāds likums tiktu pieņemts. Līdzīgs likums ir pieņemts Lietuvā, un viss liecina, ka sāksies tiesvedība,” tā norādījis Andreass Kadi, pārtikas ķīmijas eksperts.

Viņš arī norādīja, ka enerģijas dzērienu patēriņš Latvijā esot mazs, tāpēc nav pamata šādam aizliegumam. Šāds secinājums viņam radies pēc 2013. gadā veiktā pētījuma datiem, kurā noskaidrots, ka Latvijas iedzīvotāju, arī pusaudžu, vidū enerģijas dzērieni nav īpaši populāri, jo kofeīns tiek uzņemts, dzerot tēju un kafiju.

“Latvijas iedzīvotāji kofeīnu patērē pieļaujamos apmēros. Ja viņi dzertu jūtami vairāk kafijas, arī tad robežvērtības diez vai tiktu sasniegtas,” SKDS direktors Andris Kaktiņš.

Uztura speciālisti norāda uz veselības traucējumiem

Neatkarīgi no šiem datiem uztura speciālisti un ārsti tomēr atzinīgi vērtē aizliegumu pārdot nepilngadīgajiem enerģijas dzērienus, jo nav šaubu, ka tie veselībai kaitē. To iespaidā var rasties sirdsdarbības traucējumi un paaugstināties asinsspiediens.

Lolita Neimane, diētas ārste:

Par kafiju runājot, te ir arī citas vielas. Kafija nelielās devās ir pat ieteicama. Enerģijas dzērienam klāt nāk arī cukurs, ko neiesakām. Dienas deva ir 20 gramu. Zinot, ka uz 100 gramiem enerģijas dzēriena ir 9-10 grami cukura, jau tikai 200 ml ir dienas deva ar cukuru.

Pārmērīgais cukura daudzums izraisa arī aptaukošanos. Jaunākā statistika liecina, ka liekais svars ir katram ceturtajam bērnam Latvijā.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl