5 komentāri
Kādu signālu raida Lielbritānija, izraidot 50 gadus veco latvieti atpakaļ mājās? Juristes komentārs
LETA

Pirms kāda laika portāls Skaties.lv ziņoja par kādu latviešu vīrieti pusmūžā, kuru Lielbritānija nolēmusi sūtīt atpakaļ uz dzimteni. Iemesls tam – vīrietis esot nakšņojis uz ielas.

Jau iepriekš vēstījām, – ik pa brīdim britu policija kopā ar imigrācijas dienesta darbiniekiem dažādās pilsētās rīko reidus, lai cīnītos tieši ar bezpajumtniekiem no ārzemēm. Statistika katru gadu uzrāda bezpajumtnieku pieaugumu, un tiek pieļauts, ka tas ir saistīts ar pieaugošo imigrāciju. Izraidīšanas no Lielbritānijas gaida arī kāds latvietis pusmūžā.

Par bezpajumtnieku izraidīšanu plašāku rakstu sagatavojis arī Liverpūles medijs, un komentāri internetā rāda, ka vietējo iedzīvotājs pret iebraucējiem, kas mitinās uz ielas, ir visai naidīgs.

Tajā pašā laikā netiek ziņots, ka šīs aktivitātes būtu jebkādā veidā saistītas ar gaidāmo Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības.

Skaties.lv jau rakstīja par to, ka Lielbritānija ir sākusi stingrāk vērsties pret Latvijas valstspiederīgajiem.

Vai minētais gadījums ar 50 gadus vecā latviešu bezpajumtnieka izraidīšanu no Apvienotās Karalistes ir jāuztver ar bažām vai tomēr satraukumam nav pamata? To portālam Skaties.lv skaidroja Migrācijas un sociālo lietu juridiskā konsultante Ilona Kalniša, kas strādā Lielbritānijā.

Ilona Kalniša

Migrācijas un sociālo lietu juridiskā konsultante (Apvienotā Karaliste)

Šāda situācija, ka ielu uzraugi uzruna cilvēkus, kuri nakšņo uz ielas, ir normāla un saprotama. Nav precizēts, vai personām bija derīgs personu apliecinošs dokuments, ko uzrādīt, un kāds bija īstais iemesls tam, ka Latvijas iedzīvotājs atradās šādā situācijā, to varam tikai minēt.

Raksts atspoguļo Lielbritānijas vēlmi risināt jautājumus un veikt nopietnāku uzraudzību par uz ielas nonākušajiem ļaudīm, kas var novest arī pie cilvēka izraidīšanas uz mītnes valsti.

Pie manis gan nav vērsies neviens šādā situācijā nonācis klients, un ja arī būtu, tad es vispirms ieteiktu vērsties vietējā pašvaldībā ar lūgumu palīdzēt naktsmāju jautājumā un darba meklējumos.

TOP komentāri

 • SO.
  +3 +3 0

  SO.

  Labu strādātāju un speciālistu neviens prom nedzen, bet bomžu pašiem savu pietiek.
 • ?
  +2 +1 -1

  ?

  Uniņ, kurš gan zina, vai ir pēdējais, kas smejas par citiem? Jums šķiet, ka smejaties pēdējā? ka nesanāk smagi vilties...
 • pifa
  +1 +1 0

  pifa

  Ziniet, Una? Skaudīgi vai ne skaudīgi pastalnieki, Latvijai IR jāuzņemas rūpes par cilvēku, ko nav pratuši palaist dzīvē. Drīzāk milzu skaudība un ļauns prieks, un zema pašapziņa jaušama Jūsu komentārā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl