1 komentārs
Kāds neliels lidlauks Latvijā iegūst arvien lielāku nozīmi visā NATO
AFP/LETA

Tieši Latvija kļuvusi par pirmo vietu Eiropā, kur debesīs pacēlās amerikāņu Predator lidaparāti. Latvijas armijas speciālistiem tas nozīmē lielisku iespēju iegūt tādas zināšanas par datu vākšanu un apstrādi, kādu nav ne lietuviešiem, ne igauņiem, bet pašam Lielvārdes lidlaukam – arvien būtiskāku lomu NATO spēku infrastruktūrā, ziņo raidījums LNT TOP 10.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka kopš augusta beigām Latvijas Gaisa spēku pārstāvji kopā ar Amerikas Savienoto Valstu (ASV) kolēģiem piedalās kopīgās mācībās, kurās tiek apgūta bezpilota lidaparātu izmantošana. Latvija šajā ziņā ir unikāla, jo ir pirmā valsts Eiropā, kur notiek šādas mācības.

Lielvārde šobrīd ir vienīgā Gaisa spēku bāze Eiropā, kas pielāgota šādu lidaparātu vadīšanā, un šī ir pirmā reize, kad lidaparāti Predator lido Eiropas debesīs.

Lai to panāktu, sarunas un saskaņojumi starp Latviju un ASV ilga trīs gadus.

Par to, vai, palielinoties aizsardzības budžetam, šī varētu būt viena no jomām, kurā Latvija specializētos, līdz ar to arī iegādātos pati savus bezpilota lidaparātus, amatpersonas pagaidām ir atturīgas.

Foto:

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl