Kāds laiks būs Jāņos? Uzzini sinoptiķu jaunākās prognozes

1 komentārs
Kāds laiks būs Jāņos? Uzzini sinoptiķu jaunākās prognozes
LETA

Nākamās nedēļas nogalē, kad Latvijā svinēs Jāņus, laiks būs vēss, iespējams arī liels vējš un lietus, vēsta pašreizējās prognozes.

Jau pirmdien, 18.jūnijā, Latviju no rietumiem šķērsos atmosfēras fronte, tās ietekmē palielināsies mākoņu daudzums, vietām uzlīs un kļūs nedaudz vēsāks, bet valsts austrumos gaisa temperatūra sasniegs +28 grādus.

Otrdien pūtīs spēcīgs rietumu, dienvidrietumu vējš, Rietumlatvijā brāzmās līdz 19 metriem sekundē, bet nokrišņu aizvien būs maz, maksimālā gaisa temperatūra +18..+24 grādi. Trešdien gaidāms vējains, pārsvarā sauss un saulains laiks.

Nedēļas otrajā pusē laikapstākļus noteiks cikloni, ieplūdīs vēss gaiss un būs vairāk nokrišņu, gaidāms arī brāzmains vējš.

Atbilstoši pašreizējai prognozei gaisa temperatūra Līgo dienā nepakāpsies augstāk par +12..+18 grādiem, daudzviet līs un pūtīs spēcīgs rietumu vējš. Drēgns un vējains laiks prognozēts arī Jāņu naktī un dienā. Dažviet iespējamas pērkona lietusgāzes un krusa.

Pirmssvētku dienās saglabāsies ļoti augsta ugunsbīstamība, situāciju vēl vairāk pasliktinās brāzmainais vējš.

Pastāv neliels risks, ka nākamās nedēļas otrajā pusē Latviju sasniegs aktīvs ciklons ar postošu vēju un stiprāko lietu kopš pagājušā gada.

Jau ziņots, ka 21.jūnijā plkst.13.07 būs saulgrieži un iestāsies astronomiskā vasara. Ceturtdiena būs gada garākā diena, savukārt gada īsākā nakts būs nakts no ceturtdienas uz piektdienu.

1 komentārs