8 komentāri
Kāds ”kinologs” no patversmes adoptētus suņus tur šausminošos apstākļos un pusbadā
Foto pa kreisi - Bono, pirms to adoptēja "kinologs"; foto pa labi - Bono gadu pēc tam, kad pabija "kinologa" audzināšanā. (Foto: Ķepu ķepā)

Kāds suņu audzētājs un “kinologs”, kurš no patversmes pirms gada adoptējis divus skaistus suņus, tos ir turējis šausminošos apstākļos, novārdzinājis, iespējams, arī fiziski ietekmējis. Turklāt vienam no suņiem ir izlauzti ilkņi, ziņo Dzīvnieku aizsardzības biedrība Ķepu ķepā.

No biedrības Ķepu ķepā ”kinologs” Andrejs Orlovskis pērnvasar adoptējis dobermaņa metisu Bono un bezšķirnes Lāci. Tagad Bono pavisam novārdzis atrodas patversmē Līči, bet Lācis, kurš vēl aizvien atradās pie šā ”kinologa” – pavisam novārdzis, turklāt arī iebiedēts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Marta sākumā mūs sasniedz briesmīga ziņa – Bono atrodas Rīgas pilsētas patversmē, nobadināts, ar nolauztiem ilkņiem. Protams, ka mēs neticējām, kā tas tā var būt, ja Bono un Lāci adoptējis kinologs, audzētājs. Izrādās – var,” ziņo Ķepu ķepā pārstāvji.

”Dodamies uz Rīgas pilsētas patversmi apciemot Bono. No attāluma sunim var izskaitīt visas ribas, mugurkaula skriemeļus, gūžas kaulus, sēžas kaulus… Ejam pastaigā ar Bono, pa ceļam saprotam, ka šobrīd pret kārumiem Bono savu māti pārdos,” stāsta Ķepu ķepā pārstāvji, kas nolēmuši Bono tomēr atstāt Līču patversmē, jo tur ir lielāki un plašāki voljēri.

Tikpat skumjš liktenis arī Lācim, kurš vēl aizvien atradās pie minētā ”kinologa”. ”Skats pavērās skumjš – izdemolēti boksi, apkārtne “bardakā”, sunim nav pieejams tīrs ūdens, suņu būdas vietā ir šķūnītis ar durvīs izplēstu caurumu. Apkārt skraida vēl divi pieauguši suņi, kā arī viens 7-8 mēnešus vecs kucēns un astoņi 2 līdz 3 mēnešus veci kucēni. Mazajiem un mammai ribas vien redzamas, turklāt pa gabalu!” šausminošo situāciju raksturo Dzīvnieku aizsardzības biedrības pārstāvji.

”Jājautā – kā šis cilvēks var būt suņu audzētājs? Uz visiem suņiem redzam tikai vienu suņu būdu, kucēni dzīvo zem treilera, pusbadā, miskastē, starp būvmateriāliem, kur viņiem ir iespēja savainoties,” turpina dzīvnieku aizstāvji.

”Par Lāča uzvedību – viņš vienmēr ir bijis bravūrīgs tipiņš, kurš tagad žmiedz acis, ja tiek pacelta roka, suns saraujas. Lācis, kurš vienmēr, ja kāds nepatika, to demonstrēja ar ”kolgeit cienīgu smaidu”. Nepārprotiet, sakodis viņš nebija nevienu cilvēku,” stāsta patversmes pārstāvji.

Tikmēr policijā ziņo, ka tā var ierosināt tikai administratīvo lietu, jo ”nav līķu”. Savukārt Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pēc Ķepu ķepā iesniegumā tomēr tā arī vēl nav rīkojies.

Foto:

Dzīvnieku aizsardzības biedrība Ķepu ķepā:

Kur skatās PVD? Pēc normatīvajiem aktiem patversmes, suņu viesnīcas, kā arī audzētavas ir jāpārbauda reizi sešos mēnešos. Kur skatās pārējie iedzīvotāji? Kur skatās cilvēki, kas apmeklē šo iestādi?! Kāpēc mūsu sabiedrība ir tik kūtra, ja citam sāp? Protams, uz šiem visiem jautājumiem man atbildes nebūs.

”Lūdzam atsaukties tos cilvēkus, kas ir pirkuši kucēnus no Andreja Orlovska vai biedrības Rīgas pilsētas suns Ulberts, kā arī jebkuru cilvēku, kuram ir kādi pierādījumi par cietsirdīgu izturēšanos, kurš ir gatavs vērsties policijā, lai kopā ar mums ierosinātu krimināllietu,” liecina Dzīvnieku aizsardzības biedrības Ķepu ķepā ieraksts sociālajā tīklā Draugiem.lv.

”Šobrīd, ja kāds tomēr ir izdomājis pirkt kucēnu no šā kunga, lūgums to nogādāt pie vetārsta un palūgt uzrakstīt vetārsta slēdzienu, jo ticu, ka kopā mēs varam apturēt šādu dzīvnieku pavairošanu un ņirgāšanos par viņiem,” raksta Gundega no Ķepu ķepā.

TOP komentāri

 • runā
  +11 +11 0

  runā

  tad ziņo par šo faktu kādām iestādēm. Kādai no biedrībām, lai aizbrauc un to vietu apskata. Galvenais neklusēt! Miniet vietu kur tas ir. Ziņojiet policijai un PVD.
 • bobo
 • arī
  +2 +2 0

  arī

  mēģināju, bet policija pateica, ka vajagot 3 neatkarīgu cilvēku parakstus.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl