2 komentāri
Kādreiz viņš bija Boņuks, tagad – patriotisks Latvijas karavīrs!
Foto: Facebook / Pi myusim Latgolā

Veicinot patriotisma noskaņas, raidījums Pi myusim Latgolā ir sagatavojis cilvēkstāstu par kādu Latgalei nozīmīgu cilvēku, kurš pirms vairāk nekā 20 gadiem kļuva pazīstams kā Jāņa Streiča filmas Cilvēka bērns tēls Boņuks. Tomēr pēc 1991. gada Andreja Rudzinska dzīve ir bijusi piedzīvojumu pilna.

1990. gads bija nozīmīgu notikumu pilns ne tikai Latvijas valstiskuma ziņā, bet arī Andreja Rudzinska dzīvē. Tieši šajā laika posmā viņš septiņu gadu vecumā kā galvenais varonis filmējās filmā, kuras pamatā ir Jāņa Klīdzēja romāns Cilvēka bērns. Lai arī pagājuši vairāk nekā 20 gadi, Andreja Rudzinska sejas vaibstos ne maz tik tālu nav jāmeklē septiņgadīgais palaidnīgais un arī sirsnīgais Boņuks, kurš ar godbijību izturējās pret saviem vecākiem, lika trūkties tēva māsām un ar tīru bērna sirdi mīlēja Bigi jeb aktrisi Signi Dunduri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Salīdzinot filmā atveidoto Boņuku un sevi tajā vecumā, Rudzinskis atzīst, ka viņi bijuši ļoti līdzīgi, tikai viņš pats bijis daudz spītīgāks, savukārt Boņukam piemitusi lielāka atbildības sajūta. Runājot par pašu filmēšanās procesu, viņš saka, ka bijis grūti, jo katru rītu bijis jāceļas jau plkst. 6.00 un 7.00 jābūt filmēšanās laukumā. “To, kad vakarā beigsies filmēšana, zināja tikai tas Kungs debesīs un režisors,” smej Rudzinskis.

Filmas Cilvēka bērns režisors Jānis Streičs:

Jau vairāk nekā 10 gadus Rudzinska profesionālās gaitas saistītas ar militāro dienestu un nesprāgušās munīcijas neitralizēšanu. Rudzinskis atklāj, ka katrs izsaukums par atrastu potenciālo nesprāgušo lādiņu nes apziņu, ka ir glābta kāda dzīvība. Tāpat viņš norāda, ka bieži vien dažādu negadījumu cēlonis ir cilvēku nezināšana un bailes, ka lādiņš var izrādīties neīsts un par viltus izsaukumiem ir jāmaksā.

Rudzinskis arī stāsta, ka viņš un kolēģi tiek aicināti vadīt nodarbības par tēmām, kas saistītas ar nesprāgušo munīciju. Bērnu interese ir liela, tomēr tā ir mainīga, atkarībā no vecumu grupām. Tā par viņš atklāj, ka bērniem ir daudz jautājumu par viņa darbu, salīdzinot ar dažādās filmās redzēto.

Runājot par savu militāro darbību, Rudzinskis akcentē, ka viņš ir zvērējis mīlestību Latvijai. Viņš atzīst, ka pirms 25 gadiem patriotiskā apziņa sabiedrībā bijusi lielāka nekā pašlaik, tomēr Rudzinskis norāda, ka Latvijai ir nākotne. Un šajā Latvijas valsts svētku nedēļā viņā gandarījuma sajūtu rada, ielās redzēt jauniešus, kas pie apģērba vai somas piestiprinājuši Latvijas karoga lentīti.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl