Kādreiz viņš bija Boņuks, tagad – patriotisks Latvijas karavīrs!

2 komentāri
Kādreiz viņš bija Boņuks, tagad – patriotisks Latvijas karavīrs!
Foto: Facebook / Pi myusim Latgolā

Veicinot patriotisma noskaņas, raidījums Pi myusim Latgolā ir sagatavojis cilvēkstāstu par kādu Latgalei nozīmīgu cilvēku, kurš pirms vairāk nekā 20 gadiem kļuva pazīstams kā Jāņa Streiča filmas Cilvēka bērns tēls Boņuks. Tomēr pēc 1991. gada Andreja Rudzinska dzīve ir bijusi piedzīvojumu pilna.

1990. gads bija nozīmīgu notikumu pilns ne tikai Latvijas valstiskuma ziņā, bet arī Andreja Rudzinska dzīvē. Tieši šajā laika posmā viņš septiņu gadu vecumā kā galvenais varonis filmējās filmā, kuras pamatā ir Jāņa Klīdzēja romāns Cilvēka bērns. Lai arī pagājuši vairāk nekā 20 gadi, Andreja Rudzinska sejas vaibstos ne maz tik tālu nav jāmeklē septiņgadīgais palaidnīgais un arī sirsnīgais Boņuks, kurš ar godbijību izturējās pret saviem vecākiem, lika trūkties tēva māsām un ar tīru bērna sirdi mīlēja Bigi jeb aktrisi Signi Dunduri.

Salīdzinot filmā atveidoto Boņuku un sevi tajā vecumā, Rudzinskis atzīst, ka viņi bijuši ļoti līdzīgi, tikai viņš pats bijis daudz spītīgāks, savukārt Boņukam piemitusi lielāka atbildības sajūta. Runājot par pašu filmēšanās procesu, viņš saka, ka bijis grūti, jo katru rītu bijis jāceļas jau plkst. 6.00 un 7.00 jābūt filmēšanās laukumā. “To, kad vakarā beigsies filmēšana, zināja tikai tas Kungs debesīs un režisors,” smej Rudzinskis.

Filmas Cilvēka bērns režisors Jānis Streičs:

Jau vairāk nekā 10 gadus Rudzinska profesionālās gaitas saistītas ar militāro dienestu un nesprāgušās munīcijas neitralizēšanu. Rudzinskis atklāj, ka katrs izsaukums par atrastu potenciālo nesprāgušo lādiņu nes apziņu, ka ir glābta kāda dzīvība. Tāpat viņš norāda, ka bieži vien dažādu negadījumu cēlonis ir cilvēku nezināšana un bailes, ka lādiņš var izrādīties neīsts un par viltus izsaukumiem ir jāmaksā.

Rudzinskis arī stāsta, ka viņš un kolēģi tiek aicināti vadīt nodarbības par tēmām, kas saistītas ar nesprāgušo munīciju. Bērnu interese ir liela, tomēr tā ir mainīga, atkarībā no vecumu grupām. Tā par viņš atklāj, ka bērniem ir daudz jautājumu par viņa darbu, salīdzinot ar dažādās filmās redzēto.

Runājot par savu militāro darbību, Rudzinskis akcentē, ka viņš ir zvērējis mīlestību Latvijai. Viņš atzīst, ka pirms 25 gadiem patriotiskā apziņa sabiedrībā bijusi lielāka nekā pašlaik, tomēr Rudzinskis norāda, ka Latvijai ir nākotne. Un šajā Latvijas valsts svētku nedēļā viņā gandarījuma sajūtu rada, ielās redzēt jauniešus, kas pie apģērba vai somas piestiprinājuši Latvijas karoga lentīti.

2 komentāri