Kādas vājās vietas Latvijas sabiedrībā atklājuši pētnieki?

0 Komentāru
Kādas vājās vietas Latvijas sabiedrībā atklājuši pētnieki?
LETA

Separātismam Latgalē nav pamata un ārēji izraisīt nemierus Latvijā būtu grūti, secināts pētījumā, kuram iepriekš bija noteikts ierobežotas pieejamības statuss, bet kura kopsavilkumu šodien publicēja Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētnieki.

Pētījums tapis reaģējot uz krīzi Ukrainā, Krievijas īstenoto hibrīdkaru un spekulācijām, ka nākamais mērķis aiz Ukrainas sabiedrības sašķeltības dēļ varētu būt tieši Latvija. Pētnieki, balstoties uz iedzīvotāju aptaujām, secinājuši, ka Latvijā ir lielas iedzīvotāju grupas, kuras atbalsta Krievijas vēstījumus, tomēr atšķirīgie uzskati neliecinot par nelojalitāti vai iespēju pakļauties ārējām provokācijām.

Lai arī Latgalē salīdzinot ar pārējo Latviju vērojams visaugstākais atbalsts lielās kaimiņvalsts retorikai, atklājusies arī spēcīga pretējā tendence, proti, latgaliešu dialektā runājošie ir daudz patriotiskāk noskaņoti nekā vidēji Latvijas iedzīvotāji.

“Jā, viņi domā savādāk, jā viņiem ir cits pasaules skatījums, mums ir jāapzinās, ka viņi domā savādāk, bet tas nekādā gadījumā nenozīmē, ka tā ir kaut kāda nelojalitāte vai naidīgums pret mūsu valsti. Un es domāju, ka tas viens no uzdevumiem mūsu sabiedrībā un viens no risinājumiem, kas ir vajadzīgs šajā ģeopolitiskajā situācijā, ka mums ir jāmācās vienam ar otru sarunāties, saprast un sadzirdēt,” norāda pētījuma zinātniskā redaktore Ieva Bērziņa.

Video

Kādas vājās vietas Latvijas sabiedrībā atklājuši pētnieki un kā rīkoties viņi iesaka politikas veidotājiem, plašāk stāstīsim LNT Ziņās plkst. 20!

0 Komentāru