Kādas privātmājas pagalmā Rīgā ieklīst seši sivēni

Komentāri

Sestdien, 22. augustā, kādā privātmājā Jaunciema gatvē bija ieklīduši seši mežacūku sivēni.

Mājas saimnieki vērsās policijā, lūdzot palīdzību. Savukārt policisti vērsās Pierīgas Mednieku klubā, kuras pārstāvji mežacūkas noķēra. Visi seši dzīvnieki tiek nogādāti ārpus pilsētas teritorijas, mežniecībās Sējas un Ādažu novados.

Pierīgas mednieku kluba pārstāvji līdz šim no galvaspilsētas izveduši 39 mežacūkas. Kā ziņojām iepriekš, Rīgas dome ar Pierīgas Mednieku klubu ir noslēgusi līgumu par mežacūku nogādi no pilsētas teritorijas uz tām atbilstošāku vidi.

Foto:

Mežacūkas izposta labības laukus un rada milzu zaudējumus lauksaimniekiem

Mežacūku radītās problēmas plešas plašumā. Ne tikai cūku mēris ir drauds un bezbailīgo mežacūku ieklīšana privātmāju dārziņos, brūkot virsū cilvēkiem, bet nu jau arvien vairāk zemnieku sūdzas par izpostītiem labības laukiem. LNT Ziņu korespondents Uldis Āboliņš šodien devās uz Sēlijas reģiona Neretas novadu, kur pašvaldība tiek vainota mežacūku izšaušanas kavēšanā.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl