Komentāri
Kādas ir svētku laika tipiskākās kļūdas? Apdrošinātāji aicina neaizmirst par drošību
Foto: Pixabay.com

Atlīdzībās par negadījumiem Ziemassvētku un Jaunā gada svinību laikā apdrošināšanas kompānijā BTA ik gadu tiek izmaksāti gandrīz 400 000 eiro. Kādi ir tipiskākie negadījumi un ko ņemt vērā?

Tuvojoties Ziemassvētku un Jaunā gada svinībām, apdrošināšanas akciju sabiedrība BTA arvien biežāk saņem atlīdzību pieteikumus par negadījumiem, kas raksturīgi svētku laikam. Kā liecina apdrošinātāju apkopotie dati, pēdējo divu gadu laikā BTA kopumā atlīdzinājusi zaudējumus gandrīz 800 000 eiro apmērā personām, kuras Ziemassvētku un Jaunā gada svinību laikā piedzīvojušas kādus negadījumus. Visbiežāk svētku laikā – 65 % no visiem saņemtajiem apdrošināšanas atlīdzību pieteikumiem – ķibeles un negadījumus piedzīvojuši transportlīdzekļu īpašnieki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopumā pēdējo divu gadu laikā par dažādiem negadījumiem, kas notikuši Ziemassvētku un gadu mijas periodā, BTA saņēmusi gandrīz 900 apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus. Vidēji par vienu svētku laikā notikušu negadījumu apdrošinātāji izmaksājusi atlīdzību 876 eiro apmērā. Gan pēc kopējā negadījumu skaita, gan arī pēc apdrošināšanas atlīdzībās izmaksātās summas visvairāk raizes cilvēkiem sagādājuši negadījumi saistībā ar transportlīdzekli, tai skaitā iekļūšana ceļu satiksmes negadījumos slidenu ceļu, neuzmanības vai steigas dēļ, kā arī dažādas traumas, kas gūtas, krītot uz slidenajām ietvēm vai sadzīves apstākļos, tai skaitā rotājot mājokli vai gatavojot svētku maltīti.

Lai svētku laiks būtu mierīgs un patīkams, BTA šajā laikā it visus aicina īpaši parūpēties par savu un citu cilvēku drošību un atcerēties šos padomus:

  • Svētku laikā autovadītājiem īpaši uzmanīgiem jābūt lielveikalu stāvlaukumos un svinību vietās – pie kultūras un izklaides centriem. Autovadītāji, ievērojiet distanci un pārliecinieties par drošību pirms izbraukšanas atpakaļgaitā no stāvvietas.
  • Dodoties ārpus mājas, pārliecinieties, ka sveces ir nodzēstas, logi aizvērti un durvis patiešām aizslēgtas.
  • Baudot svētkus, neaizmirstiet par drošību un pasargājiet sevi no ”muļķīgām” sadzīves traumām – pa slidenu ietvi pārvietojaties uzmanīgi, pušķojot eglīti, nepārvērtējiet savas spējas aizsniegt visaugstākos zarus, bet, dodoties uz salūtu, lieki neriskējiet un nesteidzieties!
  • Dodoties ceļojumā uz kādu eksotisku valsti, iepriekš izpētiet attiecīgās valsts virtuvi un ēšanas kultūru. Ievērojiet pastiprinātu higiēnu un piesardzību, lai Jūsu ceļojumu un svētku svinēšanu nesabojātu pēkšņa saslimšana.
  • Svētku laikā, nodarbojoties ar aktīvo atpūtu, neesiet pārgalvīgi un izvērtējiet savas spējas.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl