Kādas ir šā gada Ēnu dienas pieprasītākās profesijas?

Komentāri

Šodien visā Latvijā notiek ēnu diena!

Vairāk nekā 41 000 skolēnu sekoja dažādu profesiju pārstāvjiem un viņu ikdienas gaitām, lai saprastu, vai šī nodarbošanās tiešām būs saistoša, sniegs piepildījumu un gandarījumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ēnošanas pieprasītākās profesijas šogad bija programmētājs, ārsts, radio diktors, fotogrāfs, ārsta palīgs fizioterapeits, ugunsdzēsējs, jurists, stjuarts un arī mākslinieks.

Jānis Krievāns, Junior Achievement Latvia valdes priekšsēdētājs

Ļoti izteikta interese skolēniem bija ēnot tieši augstākā līmeņa vadītājus, ministrus, arī Valsts prezidentu, bankas prezidentus, savukārt šobrīd tā tendence ir nedaudz cita. Jauniešu interese ir lielākā par augstākā līmeņa speciālistiem, nevis vienkārši vadītājiem vai valdes priekšsēdētājiem.

Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Šogad kā profesiju vakances pirmo reizi reģistrētas arī tādas nodarbošanās kā mikrobiologs, dīleris, leksikogrāfs, embriologs un citas.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl