Kādas ir šā gada Ēnu dienas pieprasītākās profesijas?

Komentāri

Šodien visā Latvijā notiek ēnu diena!

Vairāk nekā 41 000 skolēnu sekoja dažādu profesiju pārstāvjiem un viņu ikdienas gaitām, lai saprastu, vai šī nodarbošanās tiešām būs saistoša, sniegs piepildījumu un gandarījumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ēnošanas pieprasītākās profesijas šogad bija programmētājs, ārsts, radio diktors, fotogrāfs, ārsta palīgs fizioterapeits, ugunsdzēsējs, jurists, stjuarts un arī mākslinieks.

Jānis Krievāns, Junior Achievement Latvia valdes priekšsēdētājs

Ļoti izteikta interese skolēniem bija ēnot tieši augstākā līmeņa vadītājus, ministrus, arī Valsts prezidentu, bankas prezidentus, savukārt šobrīd tā tendence ir nedaudz cita. Jauniešu interese ir lielākā par augstākā līmeņa speciālistiem, nevis vienkārši vadītājiem vai valdes priekšsēdētājiem.

Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Šogad kā profesiju vakances pirmo reizi reģistrētas arī tādas nodarbošanās kā mikrobiologs, dīleris, leksikogrāfs, embriologs un citas.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl